– Якщо вже стався випадковий незахищений секс, що робити дівчатам, а що – хлопцям? – Перш за все, потрібно звернутися до лікаря і пройти повне обстеження якомога швидше, особливо дівчатам. У них помітних ознак захворювання, зазвичай, немає. Обстежуватися потрібно як на ВІЧ-інфекцію, так і на сифіліс, гонорею, грибкові захворювання та торч-інфекцію (мікоплазми, цитомегаловірус, герпес). У сильної половини людства симптоми венеричних захворювань проявляться вже на другий день.
– Як ви інформуєте дівчат, чим є аборт, перед тим, як вони ідуть на це? – Дівчатам, які ще не досягли 15-річного віку, ми маємо право робити аборт тільки тоді, коли є розписка матері. На щастя, у нас таких ще не було. Перед абортом обов’язково проводиться бесіда по контрацепції, щоб дівчина знала на майбутнє, як правильно запобігти небажаній вагітності. Можна використовувати і презервативи, і гормональні препарати та не забувати радитися з лікарем.
– Якщо дівчина зрозуміла, що зробила помилку. Чи аборт у такому разі - виправданий? – Завжди треба пам’ятати про те, що жоден аборт не проходить безслідно для жіночого організму, а тоді вже приймати рішення: „за” чи „проти”.
– У ситуації, що склалася у нашій країні сьогодні, який Ви бачите вихід щодо запобігання небажаної вагітності та розповсюдження венеричних хвороб? – Держава повинна дбати про своїх громадян завжди. Сьогодні держава найбільше турбується про, так званих, соціально-неадаптованих жінок, ВІЛ-інфікованих та жінок з тяжкою екстра-генітальною патологією. Для них ми отримали презервативи, гормональні контрацептиви, спіралі. А взагалі, кожна людина самостійно несе відповідальність за власне здоров’я та життя.
Надія СЕНЧИЛО.
|