«Відкриваючі центр, усі хто брав участь у його заснуванні, мріяли про одне: дійсно допомагати нарко-залежним і всьому суспільству в цілому! Саме тому було облаштовано безпечне приміщення, де у спо-кійному, довірливому оточенні вони мали б можливість провести час, обговорити свої проблеми та отримати необхідні соціально-медичні послуги. Виходячи з їхніх потреб та наших можливостей, був сформований набір таких послуг, наприклад, консуль-тування з питань ВІЛ-інфекції; со-ціально-побутові та юридичні. Ми з радістю та оптимізмом продовжуємо їх надавати кожному клієнту», - говорить Голова Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ» Олександр Сергійович Чепур .
Проблема епідемії ВІЛ/СНІД зали-шається найбільш загрозливою в Укра-їні. Зусиллями державних і недер-жавних організацій уже багато зроб-лено для її подолання. Однак, як не прикро, Україна займає одне з перших місць в Європі за темпами поширення ВІЛ-інфекції. Єдиний шлях для України сьогодні — негайне застосування найкращих практик профілактики та лікування. Громадський центр змен-шення шкоди, в якому споживачі наркотиків можуть отримати безкоштовні соціальні, медичні, юридичні або побутові послуги саме і є частиною таких програм.
«Практикою доведено доцільність, корисність і виправданість заходів і дій щодо попередження поширення ВІЛ, які мають на меті зміну поведінки і способу життя людей. Про-філактика ВІЛ серед зазна-чених осіб, а їх у нас на обліку -154, здійснюєть-ся за допомогою програм зме-ншення шкоди, націлених на зниження ризику та пропаганду безпечніших статевих стосунків. Однією з найважливіших форм реалізації цих програм є центри соціально-медичної допомоги, або громадські центри зменшення шкоди», - зазначив головний лікар Лубенського обласного наркологічного диспансеру Антон Смагін.
Споживачі ін’єкційних наркотиків – одна з основних верств населення, серед яких ВІЛ-інфекція та інші хвороби набули найширшого розповсюдження. Для протидії розповсюдженню ВІЛ-інфекції в суспільстві та інших негативних явищ із споживачами ін’єкційних наркотиків працюють, використовуючи засади зменшення шкоди. Основний принцип зменшення шкоди – зменшити наслідки споживання наркотиків як для самого споживача, так і для суспільства в цілому.
Під час заходу відбулася презе-нтація досягнень діяльності центру. Одночасно наркозалежні отримували лікування та брали участь у груповому інформуванні, яке проводив завідуючий соціальною роботою Благодійної Асоціації «Світло Надії» з Полтави Олег Димарецький. Він також урочисто передав благодійну допомогу, зазначивши, що єдиний спосіб протистояти наркоманії – сильна і гнучка система профілактики її розповсюдження та соціальної реабілітації людей, що вживали наркотики.
ПОМГО «Твій Світ».
|