П`ятниця, 03.05.2024, 19:22

Світ молоді

Інтернет-видання для школярів, студентів та молоді, яка хоче знати все!

Меню сайту
Реклама
Наше опитування
Що вас найбільше радує з приходом весни?
Всего ответов: 707
Міні-чат
300
Реклама
Коментарі
01.04.2016

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

приветик

12.09.2015

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

прівет

04.05.2015

УКРАЇНСЬКИЙ СОННИК

менi приснилось лелека i чорна лебiдь що це буде

21.04.2015

ПИРЯТИНСЬКИЙ ПЕЙСМЕЙКЕР НА 4 ГОДИНИ

Дуже приємно читати про земляків такі гарні новини. Так тримати, Ярославе!

01.04.2015

ДОБРОВОЛЕЦЬ З ПИРЯТИНА: У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ МЕНІ СПОКІЙНІШЕ, АНІЖ У ТЕПЛІЙ ХАТІ

Ми дякуємо таким чоловікам як Сергій Ящук. Нехай Бог береже їх, а ми будемо молитися за те, щоб вони повернулися до своїх домівок живими і неушкоджени

Реклама
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Поглянь на себе збоку » Поглянь на себе збоку

ЯК ОБРАТИ ПРОФЕСІЮ

Кожна людина хоча б раз у житті обирає собі професію. Щоб зробити правильний вибір, потрібно зважити всі „за” і „проти” – власні побажання, пси-хологічні особливості, особисті можли-вості і, звичайно, слід враховувати по-треби ринку. Перш за все, складіть спи-сок професій, які подобаються, цікаві та які підходять вам.

По-друге, складіть перелік своїх ви-мог до майбутньої професії: вона має кардинально не заперечувати ваші жит-тєві цінності та цілі, мати реальну перспективу працювати за фахом, не суперечити вашим здібностям і цінно-стям, мати задовільні умови роботи.

По-третє, визначте, наскільки всі вимоги важливі. Може виявитися, що деякі з них можна і не враховувати.
Дуже важливо правильно оцінити свою відповідність до вибраних професій, проаналізуйте, чи розвинені у вас потрібні професійні якості, інтелектуальні здібності, психологічні особливості. Щоб перевірити правильність своїх міркувань, обговоріть своє рішення з друзями, батьками, вчителями, психологом.

Якщо ви прийняли рішення, - тепер залишається визначити, у якому нав-чальному закладі ви зможете здобути професійну освіту, як розвивати в собі професійно важливі якості, як отримати практичний досвід роботи та як підвищити свою конкурентноздатність.

Не бійтеся того, що вибір професії у 11 класі фатально визначить усю вашу долю. Свою кваліфікацію потрібно весь час підвищувати, освоювати суміжні спеціальності. Зміна вибору, навпаки, зробить вас цінним фахівцем.
Великою помилкою є те, що молоді люди вибирають собі професію за пре-стижністю, а не за вподобаннями. Але ж професія слюсаря - не менш важлива для суспільства, ніж юриста. Тому її краще вибирати за своїми „розміром” і „сма-ком”, так як спідницю чи черевики. Не-правильно сліпо повторювати вибір сво-їх однолітків, адже всі люди різні й те, що підходить комусь, навряд чи буде до-речним саме вам. Юнаки і дівчата часто роблять помилку, намагаючись одер-жати професію кумира – спортсмена, журналіста, актора, політика тощо. Щоб досягти яскравих результатів, потрібно поєднати талант, бажання і велику працю. Це дуже непросто зробити, тому і вдається це „вибраним”. Потрібно зважати і на те, що зовнішня сторона професії може кардинально відрізнятися від тієї клопіткої і буденної праці, яку доведеться виконувати. Наприклад, щоб журналісту п’ять хвилин виступити у телепередачі, він мусить перечитати й опрацювати масу інформації, поспілкуватися з десятками людей, переглянути архіви. Тому дуже корисно подбати про достовірні правдиві джерела, з яких ви могли б отримати неперекручену різнобічну інформацію про той чи інший вид діяльності. А ще підійдіть творчо до вибору своєї професії, бо це той безпомилковий спосіб, який допоможе розібратися і зробити правильний вибір.

Підготувала Ілона ТИХА.

Категорія: Поглянь на себе збоку | Додав: sasha (18.05.2009)
Переглядів: 1072 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]