Народження дитини – це прихід у земний світ ще однієї Вічної душі. Як їй тут буде почуватися, яким стане її життя - у багатьох випадках залежить від матері, яка дев`ять місяців носить дитину під серцем. Один з авторів програми „Свідоме материнство” член Всеросійської асоціації психотерапевтів Сергій Новосад вважає, що виховання дитини необхідно починати ще в утробі матері. З початку зародження нового життя жінка повинна акцентувати свою свідомість на високих почуттях – любові, радості, красі.
Вагітній жінці необхідно зрозуміти – якщо вона передасть оточуючий її негатив майбутній дитині, то вона або народиться хворою, або ж взагалі не народиться. Прадавні добре розуміли важливість позитивних емоцій при пологах. У Древній Русі був інститут „семи няньок” – спеціальні жінки, котрі оберігали майбутню матір від усіх неприємностей життя. У Древній Греції вагітних водили в особливі сади, де жінка бачила тільки прекрасне – квіти, дерева. У нашу постіндустріальну епоху подібне практично неможливо, тому жінка сама повинна поставити у своїй свідомості фільтр для всього негативного, якщо вона хоче народити здорову дитину.
Вагітна жінка – унікальна істота. Тільки уявіть – в одному тілі дві душі, два серця. Ніхто так не відчуває душу дитини, як її мати. І душа дитини миттєво налаштовується на материнські вібрації. І коли це сердечно-душевне спілкування існує, то і пологи будуть успішні. Важкі пологи бувають тільки при протидії дитини, котра боїться йти у світ. Для попередження цього і необхідний дородовий контакт.
У методиці „Свідомого материнства” це „прогулянки радості”. Прогулюючись вулицями, майбутня мама розповідає своїй дитинці, який прекрасний світ, у якому їй належить жити. Не обов’язково словами, можна і думками, образно. Це цілком науковий підхід. Комп’ютер зафіксував, що дитина в утробі матері чує її голос. А коли батько прикладає до живота руку, дитина „підпливає” і „гріється” у променях батьківської енергії. Доведено, що при найменших змінах психоемоційного стану людини змінюється склад крові і навіть елементи тіла – психохімія.
А оскільки дитина з матір`ю – одне ціле, то найменший її негатив відразу ж відображається на психічному і фізичному стані дитини. Негативних емоцій у нашому житті дуже багато, тому необхідно намагатися перетворити їх в позитив. Наприклад, сніг можна сприймати як щось мокре, неприємне, а можна побачити в ньому красу світу. Тому жінкам необхідно свідомо вибирати позитивну інформацію. Це не намагання дивитися на світ через „рожеві окуляри” – це збереження здоров`я майбутньої дитини. І допомагати їй в цьому повинні всі члени родини.
|