БУТИ ЧИ НЕ БУТИ?
Яна Шкіря, соціальний педагог: – Життя людини – найвища людська цінність. Але практика показує, що для людського суспільства характерні випадки самогубств. Кожен з нас має право на вибір: жити чи не жити.
З історії відомо, що в різні історичні періоди до самогубців ставилися по-різному. Найдавніші самогубства були ритуальними: харакірі, саті. Вони навіть заохочувалися і вважалися героїчними. З приходом Християнства відношення до суїциду змінюється на негативне. За часів Київської Русі самогубців вважали боягузами, засуджували навіть всіх членів родини.
Що ж таке суїцид? Суїцид – це добровільне позбавлення себе життя, внаслідок якихось зовнішніх чи внутрішніх форм психічної поведінки людини. Причини самогубства можуть бути різними: нещасливе кохання, тяжка хвороба, втрата близької людини. Але не треба забувати, що шанс на життя в кожного один, іншого вже не буде. Тож не варто легковажно ставитися до нього.
В житті кожної людини багато випробувань, які вона долає. Нічого не відбувається даремно. Все може змінитися в один момент. Потрібно тільки вірити в себе і пам’ятати, життя – це безцінний дар і його потрібно берегти. Статистика За офіційною статистикою, у світі щороку скоюють самогубство 1000 000 осіб, серед яких: - 280 000 китайців; - 60 000 росіян; - 30 000 американців; - 25 000 японців; - 20 000 французів; - 10 000 українців.
Основні причини самогубства: - страх перед покаранням; - душевна хвороба; - родинні прикрощі; - пристрасть; - грошові втрати.
|