Вівторок, 26.11.2024, 01:55

Світ молоді

Інтернет-видання для школярів, студентів та молоді, яка хоче знати все!

Меню сайту
Календар
«  Грудень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Реклама
Наше опитування
Що вас найбільше радує з приходом весни?
Всего ответов: 707
Міні-чат
300
Реклама
Коментарі
01.04.2016

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

приветик

12.09.2015

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

прівет

04.05.2015

УКРАЇНСЬКИЙ СОННИК

менi приснилось лелека i чорна лебiдь що це буде

21.04.2015

ПИРЯТИНСЬКИЙ ПЕЙСМЕЙКЕР НА 4 ГОДИНИ

Дуже приємно читати про земляків такі гарні новини. Так тримати, Ярославе!

01.04.2015

ДОБРОВОЛЕЦЬ З ПИРЯТИНА: У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ МЕНІ СПОКІЙНІШЕ, АНІЖ У ТЕПЛІЙ ХАТІ

Ми дякуємо таким чоловікам як Сергій Ящук. Нехай Бог береже їх, а ми будемо молитися за те, щоб вони повернулися до своїх домівок живими і неушкоджени

Реклама
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » 2010 » Грудень » 20 » СУБКУЛЬТУРИ: ЩО ЦЕ ТАКЕ? ЯК ТАКА КУЛЬТУРА ВПЛИВАЄ НА МОЛОДЬ?
14:28
СУБКУЛЬТУРИ: ЩО ЦЕ ТАКЕ? ЯК ТАКА КУЛЬТУРА ВПЛИВАЄ НА МОЛОДЬ?
У всі часи існувало розшарування суспільства на різні класи: на бідних і багатих, на розумних і безграмотних, на буржуазію і пролетаріат. Але за весь час існування суспільства ніколи не спостерігалося такого яскравого і насиченого розшарування молоді. Як дивно б це не звучало, але кого зараз тільки немає? Панки, готи, емо, фріки, растамани...
Існує безліч молодіжних субкультур, як і безліч стереотипів про те, що субкультура - це обов’язково погано. Свідчення тому, що половина безграмотних у цій справі людей вважає, що всі неформали (люди з різних субкультур) є божевільними сектантами. Можна виділити плюси і мінуси кожної субкультури, щоб насамперед розуміти їх як людей.
Репери і хіп-хопери
Усім відомі і знайомі люди. Вони носять широкий і вільний одяг, більшість захоплюється баскетболом, бітбоксом і, звичайно, написанням репу.
Плюси: людина-репер не лише займається спортом (що вже є плюсом)- вона проявляє себе творчо. А прояв таланту завжди спричиняє зростання особистості.
Мінуси: все ніби добре, але є така підтечія як «Ганста». Ось саме тут «у моді» - агресивний стиль поведінки. Такі люди можуть володіти вогнепальною зброєю, оскільки вважають, що світ жорстокий, і лише вони самі можуть себе захистити. Вони вважають себе за королів і не визнають нікого і нічого вище за себе.
Готи
Упізнати таких людей не складе жодних труднощів. Гот обов’язково одягнений у чорне і в нього обов’язково мармурово-біла шкіра. Проте, сенс життя готів – ця сама готика – як кут сприйняття життя, а зовсім не культ смерті. Готика – явище естетичне, а похмурі образи - не більше ніж епатаж. Безглуздо шукати сенс життя в смерті – його там немає. Смерть - це нагадування, привід прагнути до життя.
Плюси: як правило, готи - це люди, які шукають натхнення, а значить - творчі люди. І їх захоплення даною субкультурою - ні що інше, як просто спосіб насититися енергією. А їх вигляд (нехай навіть він декого лякає) - це просто відповідь, створена на противагу нічого не вартому гламуру, в якому за картинкою - порожнеча.
Мінуси: тут так само є небезпечні підтечії. Існують сатаністи. Їх ідеологія – ідеологія епатажу і бунт проти церковно-традиціоналістської системи. Саме люди з такої субкультури можуть піти на осквернення церковних предметів, жертвопринесення та інші дії, засновані на поклонінні сатані.
Скінхеди
Це неофашистські молодіжні угрупування закритого типу. Проповідують культ сильної особи, расизм, шовінізм, культ чорної магії, систематично займаються фізичною підготовкою. Не приховують своїх поглядів.
Вітанням є витягнута вперед рука. Часто очолює таке молодіжне угрупування доросла людина з профашистськими поглядами.
Плюси: звичайно, справжнім плюсом це не назвеш, але ідея скінхедів - тільки сильні можуть жити. Отже, потрібно бути сильним, і не лише тілом, але і духом. Саме це прагнення з натяжкою можна назвати позитивним.
Мінуси: мінусів набагато більше. Свою ідею вони сприймають дуже буквально. Саме за скінхедами дуже часто помічаються напади безпричинної агресії по відношенню до інших людей. Вони абсолютно не бояться убити «не свого», і навіть в деякій мірі прагнуть до цього.
Растамани (растафарі)
З їхньої точки зору, можна: любити людей, палити траву, байдикувати, осягати сенс життя, розповідати іншим про растафарі, філософствувати, грати на барабанах, боротися з Вавілоном, носити дреди і слухати реггі; не можна: їсти свинину, молюсків, сіль, оцет, рибу без луски, коров’яче молоко, палити тютюн, пити ром і вино, носити речі з чужого плеча, їсти приготовану іншими їжу, грати в азартні ігри, торкатися мертвих, проповідувати негідним.
Плюси: досить спокійна культура і нешкідлива для суспільства. Як кажуть, «чим би дитя не тішилося».
Мінуси: по суті, їх заняття - це неробство, така людина навряд чи стане кимось великим у соціальному житті.
Ролеві ігри, ролевики
Це люди, які люблять грати за сценарієм. Вони можуть поставити свою улюблену книжку як спектакль і жити так довгий час. По суті, все те ж саме, як при зйомках фільму, тільки без камер.
Плюси: тільки розвинені люди в інтелектуальному плані стають ролевиками. Вони обов’язково освічені, начитані й вельми інтелігентні та миролюбні.
Мінуси: є небезпека «загратися» за тим або іншим сценарієм і вже не вийти з ролі. При таких ситуаціях людина просто вибивається з суспільства.
Фріки
Люди, які люблять яскраво одягатися і поводитися, привертати до себе увагу. Тут - і яскраві кольори одягу, і тату і різний пірсинг. По суті, ці люди не лише яскраво виглядають, вони і яскраво мислять. Зазвичай такі люди - це співаки, письменники, композитори. Взагалі, знову люди творчої натури. Фрік-культура – це культура сміливих і абсолютно відв’язних людей.
Плюси: немає ніякого негативного ставлення до світу і до «не своїх». Немає нічого такого, проти чого вони вороже виступають.
Мінуси: саме їх свобода є їх головним мінусом. Вона дає їм все, тоді як на них самих неможливо вплинути ззовні, тобто якщо поки це нешкідливо і весело, то хто знає, в що це виллється потім… І ніхто їх не зможе зупинити…
Металісти, рокери
Їх зовнішній вигляд - зухвало агресивний: чорний одяг з великою кількістю металу, зображенням черепів, крові, написом «сатана» англійською мовою. Хоча одяг чистий, охайний. Класичні металісти носять вузькі чорні джинси, заправлені у високі черевики або «козаки», шкіряні куртки з косою блискавкою - «косухи», «косовороти», сережки в лівому вусі, персні із зображенням черепів або інших чорних магічних символів (пентаграма, скелет тощо). Але їх зовнішня агресивність і похмурість найчастіше є засобом епатажу оточуючих людей. Ті, яким за 25 років, займаються серйозною роботою, як правило, миролюбні, хоча інколи можуть побешкетувати разом з тими, хто молодший.
Плюси: як правило, люди вельми цікаві й не замкнуті у своєму маленькому світі. Для них це всього лише спосіб провести час.
Мінуси: надмірний алкоголь і агресія на їх «залізних друзях» - крутих мотоциклах, можуть привести до аварій і інших ситуацій, пов’язаних з алкоголем.
Панки
Їх можна відразу впізнати по ірокезові на голові. Часто носять чорні шкіряні куртки, люблять пірсинги. У їх стилі завжди присутня неохайність і недбалість. Грубий жаргон, близький до жаргону «зони». Поведінка непристойна. Багато хто з них вживає наркотики, спиртні напої, токсичні речовини.
Плюси: може, вони і є, але збоку їх не видно.
Мінуси: там, де з’являються панки, - бійки, грабунки, насильство з метою наруги над особистістю.
Емо
За традиційну зачіску емо вважається косий, рваний чубок до кінчика носа, що закриває одне око, а ззаду коротке волосся, що стирчить у різні боки. Перевага надається жорсткому прямому чорному волоссю. У дівчат можливі дитячі, смішні зачіски — два маленькі хвостики, яскраві заколочки — сердечка з боків, бантики. Часто емо-кіди проколюють вуха або роблять тунелі. Окрім того, на обличчі емо-кіда може бути пірсинг (наприклад, у губах і лівій ніздрі, бровах, переніссі). Їх легко можна впізнати по кольорах в одязі: рожевий і чорний.
Плюси: якщо не рахувати їх емоційність, то цілком мирний і тихий народ - не налаштовані вороже і не хочуть поневолити світ.
Мінуси: прагнення до переживання яскравих і чистих емоцій і їх вираженню — головне правило для емо. Їх відрізняє: жадання самовираження, протистояння несправедливості, особливе, чутливе світосприйняття. Отже, все це може привести до нервового зриву і до проблем у подальшому житті.
Говорячи про позитивні та негативні сторони такої культури, не можна категорично говорити: добре це чи погано. Кожен вибирає сам, як жити і чим займатися. Головне, щоб це було в міру.
Аліна Юнак
Переглядів: 1532 | Додав: sasha | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 1
1 Железный  
0
По поводу Растаманів, і їхнього неробства а також того що така людина навряд чи стане кимось великим у соціальному житті. А давайте не будемо поспішати з висновками а лише згадаємо хоча б одну людину: Боб Марлі)) Ця людина зуміла своєю растаманською музикою обьєднати два непримеренно ворогуючих народи які воювали між собою роками. Пізніше ООН нагородило його і вшанувало на весь світ за цей вчинок. Так про кого ви там говорили що ніколи не стане відомим?)))

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]