Вівторок, 26.11.2024, 05:23

Світ молоді

Інтернет-видання для школярів, студентів та молоді, яка хоче знати все!

Меню сайту
Календар
«  Липень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Реклама
Наше опитування
Що вас найбільше радує з приходом весни?
Всего ответов: 707
Міні-чат
300
Реклама
Коментарі
01.04.2016

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

приветик

12.09.2015

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

прівет

04.05.2015

УКРАЇНСЬКИЙ СОННИК

менi приснилось лелека i чорна лебiдь що це буде

21.04.2015

ПИРЯТИНСЬКИЙ ПЕЙСМЕЙКЕР НА 4 ГОДИНИ

Дуже приємно читати про земляків такі гарні новини. Так тримати, Ярославе!

01.04.2015

ДОБРОВОЛЕЦЬ З ПИРЯТИНА: У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ МЕНІ СПОКІЙНІШЕ, АНІЖ У ТЕПЛІЙ ХАТІ

Ми дякуємо таким чоловікам як Сергій Ящук. Нехай Бог береже їх, а ми будемо молитися за те, щоб вони повернулися до своїх домівок живими і неушкоджени

Реклама
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2010 » Липень » 13 » ЩО ТАКЕ ШЛЮБ?
14:56
ЩО ТАКЕ ШЛЮБ?
Чарівна весільна церемонія була в самому розпалі. Але коли молода пара схилила коліна для молитви, серед присутніх пролунали вибухи сміху. Що сталося? На підошвах черевиків нареченого якийсь жартівник написав жирними літерами слово «HELP! HELP!». Тому, коли наречений став на коліна, присутні побачили підошви його черевиків і прочитали його наполегливий заклик: «Допоможіть! Допоможіть! »
Насправді, кожна сім'я потребує допомоги! У сучасному світі не кожна сім'я витримує натиск труднощів і життєвих проблем. Багато шлюбів розпадаються. Якщо в 1985 році розлученням закінчувався кожні 7-8 з новостворених шлюбів, то в 1990 році - кожен третій. А в 1995 тих пар, що розлучається, було 65-70 з кожних 100 знову створених. Але вражають цифри останніх років. На місяць на 10 укладених шлюбів припадає 17 розлучень! Терплять крах самі основи сучасної сім'ї і це загрожує руйнуванням суспільства і держави!
На жаль, у школі та інших навчальних закладах нас не вчать азам створення сімейного життя, а про дошлюбні стосунки мова взагалі не йде! Мені хочеться відкрити завісу цієї невідомості. Хочу сподіватися, що отримане знання не тільки зробить вас сильнішим, але й спонукає замислитися над створенням свого майбутнього сімейного щастя! Адже будівельник власної долі - це «Я»!
З повагою Олена Сорочинська, психолог, консультант з питань сім"ї та розвитку особистості

Що мається на увазі під висловом «створення сім'ї»?
Добровільний союз чоловіка і жінки для спільного проживання й народження дітей.
Крім зобов'язань любити, поважати й підтримувати один одного можна виділити елементи, що складають основу шлюбу:
1. Одруження - церемонія голосна і відкрита для всіх.
2. Одруження проходить не тільки перед обличчям людей, але і перед лицем Бога (вінчання).
3. Шлюб визнаний святим (священні узи шлюбу).
4. Шлюб установлений Богом і затверджений державою.
5. Кожна людина зобов'язана шанувати шлюб.
Що ж таке шлюб? Чому він так названий? І чому держава втручається в цю тему? Ну жили б собі двоє і кому яке діло.
1. Взагалі-то, шлюб задуманий як суспільний інститут, як осередок суспільства, який регулює стосунки між статями. Тому, що чоловіки і жінки виступають у шлюбі: як особистості, як громадяни держави. Тому, в залежності від того, в якій державі живеш, закони тієї держави приймаєш і виконуєш.
Даючи дозвіл на шлюб, реєструючи шлюб, які функції бере на себе держава, суспільство?
Воно бере на себе охорону шлюбу. Це означає, що ніхто не має права втрутитися в особисте життя громадян, тобто в сім'ю. Тобто, якщо хтось намагається порушити, тиснути, шантажувати, то ми можемо звертатися у відповідні органи, які допоможуть нам зберегти наш шлюб.
2. Суспільство накладає на подружжя відповідальність:
- як що ви одружилися і стали називатися чоловіком і дружиною, то ви відповідальні за ті стосунки, які будуть між вами розвиватися (це законодавчо затверджено);
за матеріальне забезпечення дітей.
Соціальне призначення шлюбу - це відтворення нових людей. Тому одностатеві шлюби, які не можуть відтворювати дітей,- це нонсенс.
Існує 4 мотиву вступу у шлюб.
1. Господарсько-побутовий: міцне господарство, налагоджений побут і грамотне, міцне житлове будівництво, домоведення, щоб хата була як «повна чаша» і «моєю фортецею».
2. Морально-психологічний: від родини ми чекаємо, щоб партнер був другом, однодумцем, щоб поважав нас, кожну особу в родині, щоб кожен виступав захисником, причому, на якого можна покластися.
3. Сімейно-батьківський: це означає, що ми народжуємо, виховуємо дітей і даємо їм духовний захист і заступництво. До 21 року вони дорослішають в наших будинках, поки не стануть самостійно розвиватися і рости.
4. Інтимно-особистісний: кожен бажає мати партнера бажаного, коханого. Велике значення надається вірності, сталості, любові. Дуже важливий об'єднуючий фактор -загальне дозвілля. Це означає, що час, який ми проводимо разом, не повинен бути нудним і одноманітним. Повинні бути розваги, продуманий відпочинок. Як проводиться час у твоїй родині не рахуючи кухні? Вихідні як проходять, добре? Вам не нудно?

Існуючі різновиди шлюбу
1. Енодогамія - у шлюб вступили лю¬ди з однієї соціальної групи, спіль¬ності (науково-технічні працівники, ліка¬рі, вчителі...). Як правило, шлюби - міцні і стабільні. Об’єднує спільність інтересів.
2. Екзогамія - шлюб, партнери якого знаходилися в різних верствах сус¬пільства. Привабливість і одночасно складність такого виду шлюбу полягає у пізнаванні та вивченні нових правил, законів та інтересів того прошарку суспільства, до якого ти не належиш. Такий шлюб може існувати тільки на основі міжкультурної терпимості. До відмінностей у культурах потрібно буде ставитися з терпінням. Прикладом можуть служити міжнаціональні шлю¬би: вона - українка-православна, він - мусульманин.
3. Полігамія - шлюб, що включає в се¬бе декілька партнерів. Багато жінок і ба¬гато чоловіків. У таких шлюбах - ви¬сокий рівень ревнощів. Багато що за¬лежить від традицій і виховання. (Східний шлюб, де багато жінок).
4. Моногамія - один чоловік, одна жін¬ка, один шлюб. Це прийнято в біль¬шості суспільств і країн. Вважається, що це прогресивна форма шлюбу.
5. Серійна моногамія - послідовна. Це означає, що один чоловік, одна жін¬ка, але потім може виникнути розлу¬чення, але після розлучення вступ у но¬вий шлюб. Вивчаючи причину такої серійної моногамії, вчені прийшли до висновку, що чим менше подружжя пов’язані між собою економічним і соціальним життям, тим швидше вони поставлять питання про розлучення. Це означає: якщо жінка достатньо багато заробляє, то при конфліктних ситуаціях імовірність розлучень велика, тому що вона вважає, що може сама себе про¬годувати. Давайте розглянемо шлюб з емоційної, чуттєвої точки зору.
Вступивши в подружній союз із жінкою, чоловік отримує можливість дізнатися її так близько, як жодну іншу. Шлюб не тільки дозволяє заглянути в душу і серце дружини, але він не може зберегтися, якщо зникає свіжість і новизна цього погляду. Закохавшись, ми відчу¬ваємо смак почуття, але лише шлюб дає довгий, глибокий і постійний при¬плив любові, якого, самі не знаючи, ми шукаємо. По¬тай ми намагаємося зу¬пинити мить тієї зустрічі... Нам хочеться стояти і споглядати один одного. Ми бажаємо, щоб наша душа постійно тремтіла від того, що дивна істота іншої статі - поруч. Вона ство¬рена спеціально для нас і дана нам, щоб допо¬магати, втішати і радувати. Чоловіки і жінки мріють мати серце, здатне піз¬нати цю реальність, очі, які у змозі розгледіти один одного (самих себе), побачити диво одне в одному. У цьому і полягає суть шлюбу. До цього і прагне всякий шлюб. Зустріч між чоловіком і жінкою - це первинна ланка, на якій будується шлюб. А тому завдання подружжя - повертатися до цієї зустрічі, по-новому бачити і переживати її. Вступити у шлюб означає щоденно стикатися з таємницею чужого життя, яка поза тебе. Подружнє життя може здаватися чимось природним і майже автоматичним, як саме дихання, проте подружжя чомусь не в змозі звикнути один до одного до кінця, як звикають дихати.
Зустріч двох людей розтягується на все життя, її не можна перервати, від неї неможливо втекти. Навіть із найближчими друзями ми не про¬водимо стільки часу! А шлюб змушує нас пірнути в ці глибокі й незвідані води, в тому його й мета: вивести нас із мілководдя, зі зручного маленького світу себелюбства в небезпечні та непередбачувані глибини реальних людських стосунків. Нам необхідно навчитися так само незаслужено і беззастережно цінувати ближніх - вважати їх такими ж реальними і значними, як і самих себе, тобто любити їх, як самих себе. Це шлях досконалості! І один з найбільш від¬повідальних вчинків на цьому шляху - шлюб. У шлю¬бі не¬мож¬ливо бути егоїс¬том. Шлюб - це пос¬тійне вторгнення у твоє життя, нескін¬ченна партизанська війна проти егоїзму, найсильніший удар по нашому марно¬сла¬вству й гордині. Він ясно показує, що голо¬вне в житті - віддавати. Злість, приниження, переплавлення особистості, покаран¬ня та очищення - ось, що таке шлюб. Це удар у найболючіше місце, в те місце, яке прагне до самотності, але шлюб кличе нас від¬мовитися від усього заради кохання. Зав¬дяки шлюбу перед нами розкривається одна з найглибших і величних таємниць: при вступі у шлюб з нами поселяється любов. Любов приходить до нас, одягнена в людську плоть. Вона вміє говорити, ходити, посміхатися, приймати любов і лю¬бити... Коли шлюб укладено, зали¬шається тільки одне - любити так, як ніколи ще не любив. Інакше нічого доброго з нього не вийде. Якщо ви попросите найвправнішого у світі тесляра побудувати вам будинок, то всі його здібності не будуть коштувати ламаного гроша, якщо він не знає, що таке дім. Так і з шлюбом. Важко створити щасливий шлюб, якщо не знаєш, що це таке. Вважається, що кожна сучасна людина знає про шлюб усе. Як з’ясувалося, це не так. Давайте разом спробуємо в цьому розібратися.
Що людині потрібно знати, щоб побудувати щасливу сім’ю? Давайте розглянемо побудову сім’ї на прикладі побудови будинку.
Перше. Будівництво починається з вибору і покупки ділянки, на якій ми збираємося будувати наш дім/сім’ю. Що таке ділянка? Ділянка - це минуле людини. Будинок будується на ділянці - минуле одне одного поєднується разом. Минуле схоже на борги. Іноді пове¬ртаються з відсотками, які потрібно віддавати. Чи готові ви сплачувати чужі борги? Ніколи не кажіть: «Мені все одно, що в тебе було в минулому!», «Я її люблю і ми будемо щасливі!». Кажучи так, ми дуже ризикуємо. Що потрібно знати з минулого людини, з якою ти збираєшся вступити у шлюбні стосунки?
1. Дитинство. Як минуло дитинство цієї людини? Чи були друзі? Як вона з ними розлучалася? Можливо, були якісь хвороби в дитинстві? Уміла прощати? Ображалася чи ні? На що ображалася? Дитина до 6 років, не ставлячи питань, а тільки спосте¬рігаючи, вбирає в себе модель пове¬дінки своєї статі. Якщо сім’я була неповною, - модель буде неповною. Якщо це дівчинка, то вона вбирає в себе модель поведінки матері в сім’ї. А до 10 років - модель поведінки проти¬лежної статі. Для дівчинки важливо, щоб у неї до 10 років був тато. Чому сьогодні ба¬гато жінок і дівчат не вміють пра¬вильно будувати стосунки в сім’ї? Тому що немає моделі поведінки. Інколи жінка каже: «Я й одна виховаю дитину!». Можливо. Культурну, добру - так, але моделі поведінки й моделі взаємостосунків з протилежною статтю не буде.
2. Батьківська сім’я. Якою була батьківська сім’я? Як тато ставився до мами? Як мама прощала татові? Молодий чоловік чинить так, як його батько. Модель сім’ї у дитини будується в підсвідомості до 7 років. До 7 років закладається фундамент особистості, вміння спілкуватися. Якщо в сім’ї був присутній деспотизм, вседозволеність, - ця ж модель перенесеться у шлюб.
3. Стиль життя цієї людини. Хто він? Чим живе? Студент, який працює, може ніколи не працював, як розпо¬ряджається грошима?
4. Колишні прихильності. Сексу¬альні дошлюбні зв’язки в минулому не залишаться без наслідків. Почуття зіставлення і порівняння принесуть гіркі плоди. Якщо повторний шлюб, чому розпалася сім’я? Чи не станеться це й цього разу?
Друге. Закладання фундаменту. З чого починає будуватися будинок? Із закладання фундаменту. Фундамент будується вглиб землі, углиб нашого минулого. Він має міцну основу - це мета, призначення створення сім’ї. Дві людини об’єднуються в одне непо¬рушне, нерозривне ціле. Тому їх буде об’єднувати спільна мета, ідея, яку вони готові пронести через усе життя, до самої старості. Що може служити фундаментом людині? Людина складається з духу, душі й тіла. У сучасному світі будують стосунки на 2-х складових: душа і тіло. Хлопець вважає, що його обраниця повинна відповідати таким вимогам: привабливість, чарівність, життєрадісність тощо. І вважає, що цього достатньо. Він не звертає увагу на її духовність.
Що таке духовність? Це ті життєві цінності, на яких будується людське життя і які ми отримуємо у спадок від наших батьків. Фундамент будується на любові. Що таке любов? На рівні людської душі існує багато значень цього слова: слабкість, приязнь, симпатія, прихильність, повага, пошана, схильність, смак, пристрасть, доброчесність. Розглядаючи значення цього слова на духовному рівні, під словом любов мається на увазі Бог.
Третє. Встановлення чотирьох кутів фундаменту, чотирьох стовпів, на яких буде стояти весь будинок. Чотири камені, які будуть тримати основу сім’ї. Це - любов. Кожному кутку відповідає певний вид любові:
1. Агапе - любов Агапе не ставить умов і очікувань. Вміє прощати.
2. Філіо - любов Філіо - дружба, довіра, відданість щирість, готовність прос¬тягти руку допомоги.
3. Сторге - любов Сторге – кровнозв’язаність людей. Приклад: діти люблять свою матір, навіть якщо у них у самих уже є онуки. Кохання не засноване на зовнішності й на вазі дружини, на зморшках на її обличчі та на шрамах у її серці.
4. Ерос - любов Ерос - симпатія, потяг. Іде до однієї людині. Вибирає одного і зупиняється на одному: «Я з ним/нею хочу прожити решту життя. І, щоб не відбувалося, все одно буду з ним/нею».
Дуже часто, коли поспішно вступають у шлюбні відносини, то будують їх на одному з каменів. Чи може стояти будинок на одному камені? Або двох? «Він дуже гарний і тому я за нього виходжу!», або: «Він класний товариш і я можу на нього покластися, хоч і не дуже мені симпатичний». Такі будинки/сім’ї довго не стоять.
Четверте. Зведення стін - відпо¬відність подружжя. Я к на фундаменті споруджують стіни, їх чотири, так має бути чотири відповідності в парі.
1. Фізична відповідність - вік. Різниця - не більше 10 років. Різниця в 4-7 років - оптимальна. Бажано, щоб чоловік був старший. Чому? Життєвий шлях людини йде вгору, досягає піку, потім - спад. У чоловіків пік - до 40, у жінок - 35-40 років. Жінка випереджає чоловіка у психологічному розвитку. На різних стадіях циклів життя ми відчуваємо різні потреби. Велика різниця у віці може призвести до того, що один з подружжя не зможе задовольняти потреби іншого. Це може призвести до серйозних конфліктів у подружній парі.
2. Інтелектуальна відповідність. Немає спільного кола друзів, немає спільних цілей і рівень радості інший. Приклад подружньої пари тракториста і викладача англійської мови.
3. Соціальна відповідність, культура. Ми розглядали приклад міжнаціональних шлюбів.
4. Емоційна відповідність, темперамент. Не шукати в гороскопах потрібну людину. А будувати майбутні стосунки вже до шлюбу шляхом вивчення характеру один одного.
Як ми знаємо, існує чотири основних типи темпераменту людини: холерик, сангвінік, флегматик, меланхолік. У нас можуть бути частково від кожного, але один буде основним. Темперамент - це незмінна величина і до кінця життя. Є дві сторони темпераменту, як дві сторони стіни - зовнішня і внутрішня. Зовнішня – та, яка демонструється і ми її прекрасно бачимо, а внутрішня - відкриється, коли ви зайдете до хати.

ХАРАКТЕРИСТИКА типів темпераменту

1. Холерик Лідери, які прагнуть вперед, з міцною волею, що тягнуть за собою, підбадьорюють, дають багато порад, швидко вирішують проблеми, самостійно приймають рішення і за це ми їх любимо. Але він все життя буде за вас вирішувати. Ніколи не дасть вам приймати самостійні рішення. Чи довго це можна витримати? Він сильної волі людина, але не переносить сліз. Вони його дратують.
2. Сангвінік Має добру промову, завжди посміхається, справляє гарне враження, легко переключається на нові пропозиції, проекти, легко визнає свої помилки і просить прощення. Але ніколи не прийде нікуди вчасно, недисциплінований, заводить друзів сотнями, але тут же їх забуває. Гарно каже, але ніколи не перестає говорити, завжди говорить, він вас не чує
3. Флегматик Спокійні, добросерді, вірні друзі, дипломатичні, дають поради тільки тоді, коли їх просять, планують ретельно свою роботу і ретельно її виконують. Спокійний, але постійно рухається вниз до песимізму, його потрібно постійно підтримувати, втішати, підбадьорювати. Він довго думає, планує, а якщо потрібно поміняти кахель у кухні, то він буде це планувати 2 роки.

4. Мелан-холік Людина дуже чутлива, мрійлива, талановита, вірний друг, хороший слухач, співпереживає, глибоко співчуває, має аналітичний розум, відпрацьовує кожну роботу до досконалості.
Швидко втомлюється, ниє що йому погано, довго аналізує, якщо починає щось робити, то робить 10 років, критичний до дрібниць, все доводить до досконалості і не може довести. Підозрілий, песиміст. Мовчить і накопичує, потім вибухає.

П’яте. Вставляємо вікна у стіни будинку. Вікна - це мотив для шлюбу. Неправильні мотиви вступу у шлюб:
1. Із жалості. Хлопчик взяв за дру¬жину дівчину з жалю, тому що дівчинка втратила батьків. Він її пожалів.
2. Самотність. Вирішу проблему самотності укладанням шлюбу. Але страшно, створивши сім’ю, залишитися одному.
3. Погані стосунки з батьками. Скоріше б вийти з дому!
4. Вигода: «гарна дівчина», «у нього машина і квартира», «вона багата», «освічена», «всі так роблять», «мені вже пора», «стара діва» в 17 років-то!
Яким правильним повинен бути мотив вступу у шлюб? Це всі чотири види любові на всіх 4-х кутах нашого фундаменту, бажання і готовність зробити людину щасливою, допомогти їй реалізуватися в житті.
Шосте.
Вставляння дверей у будинку. Двері - наші стосунки з іншими людьми, ставлення до людей взагалі. Проведіть маленький тест і задайте собі питання щодо вашого обранця:
- Поважає або нехтує іншими людьми?
- Як ставиться до людей похилого віку?
- Як складаються стосунки з мамою, татом, з бабусею/дідусем?
Намагайтеся спостерігати за поведінкою майбутнього чоловіка/дружини в його родині. Ось чому обов’язково ходити один одного у гості (але не вночі). Відносини «син-мама» він обов’язково перенесе у свою сім’ю.
- Як ставиться до того, коли йому роблять зауваження?
- Поступається чи ні та чи вміє прощати? Це теж перенесеться в сім’ю.
- Як ставиться до дітей? Діти відчувають людей.
- Як ставиться до грошей?
Сьоме. Укладання стелі. Стеля тримає 4 стіни. Перед тим, як укладати стелю, спочатку кладуть стельові балки. Стельові балки - це відпові¬дальність і зрілість особистості, яка вступає у шлюб. У чому полягає відпо¬відальність і зрілість? Коли люди приймають рішення будувати сім’ю і стосунки, роблять це з різними мотивами. Коли приходить помилковий мотив і немає гарного матеріалу для стелі, може виникнути проблема. І ось яка.
Безвідповідальність - це незда¬тність самостійно забезпечувати потре¬би своєї сім’ї. Приклад. Після весілля. Во¬на: «Давай поїдемо у весільну подо¬рож?!». Він: «Ти що! .. Немає грошей». Вона: «Ну, може, сходимо кудись?». Він: «Ну, добре. Я піду до мами і візьму гро¬шей. Ходімо, десь посидимо». Це не¬правильно поста¬влена стеля.
Безвідповідальність подружжя може призвести до того, що завалиться дах і стіни впадуть. Чоловік і жінка, юнак і дівчина, які вступають у шлюб, повинні бути обов’язково зрілими особисто¬стями. Як визначається відповіда¬льність і зрілість? Чоловік зріє в сім’ї. Він повинен знати, за що він буде відпо¬відати в цій родині. Не просто за дружину і дітей, а повинен знати свою роль у сім’ї. Жінка або дівчина, яка зби¬рається виходити заміж, теж повинна чітко уявляти, яку роль вона гратиме в сім’ї. Отже, стеля - це ролі чоловіка і дружини в сім’ї.
Олена СОРОЧИНСЬКА, психолог, консультант з питань сім"ї та розвитку особистості
VUkraine2009@ukr.net – О. Сорочинській

Фото Світлани Довгенко
Переглядів: 1725 | Додав: sasha | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]