Про це розповіли журналістам Полтавщини на засіданні медіа-клубу «067» компанії «Київстар», яке від-булося нещодавно у Полтаві й було присвячене питанням мобільного зв’язку та здоров`ю людини.
Журналісти побували на діючій базовій станції мобільного зв’язку Київ-стар, де було проведено за-міри рівня її електровипро-мінювання та переконалися, що не тільки на поверхні землі, але й на рівні 2-3-го поверхів житлового будинку, куди вдалося піднятися завідуючому лабораторією електромагнітних полів ЦСЕС Олександру Штилю, рівень випро-мінювання дорівнював нулю. Коли ж журналісти вмикали свої мобільні телефони, то він значно збільшувався, особливо у момент з`єднання з абонентом. Тобто, як виявилося, наш улюблений мобільний телефон шкодить нашому здоров`ю значно більше, ніж височезна станція, з допомогою якої ми спілкуємося. За словами заступника державного санітарного лікаря Полтавщини Миколи Асаула, найбільше впливає електромагнітне поле мобільного на погір-шення слуху та зору. Хоча від цього також страждають як нервова, так і кровоносна системи. Тож тим, хто дбає про своє здоров“я, не рекомен-дується розмовляти протягом дня більше однієї години!
Працівникам компанії та спеціалістам СЕС вдалося переконати журналістів у тому, що розміщення базових станцій мобільного зв’язку «Київстар» у населених пунктах, особливо сільських, не має відчутного впливу на здоров`я населення. Більше шкодить їх здо-ров“ю неправильне користування мобільними телефонами. Звичайно, якщо житловий будинок, особливо багатоповерхівка, попадає у зону дії променя станції (антени), то людям, квартири яких знаходяться на рівні цього «променя», не позаздриш. Але, зазвичай, базових станцій у таких місцях не встановлюють.
На медіа-клубі «067» представники ЗМІ мали змогу ознайомитися з та-кими питаннями, як вста-новлення базових станцій (яким чином це відбу-вається) та контроль за їхнім функціонуванням.
Спеціалісти «Київстару» розповіли журналістам про порядок встановлення та введення базової станції в експлуатацію. Це довгий та підконтрольний процес, який регулюється жорст-кими правилами і нормами на зако-нодавчому рівні України. Весь процес будівництва та запуску нової базової станції в експлуатацію складається з декількох кроків, кожний з яких контролюється відповідної державною інстанцією та закріплюється дозвільними документами. З моменту планування нової базової станції та до введення об’єкту в експлуатацію, мобільному оператору необхідно узгодити та отримати більше 12-ти законода-вчих доку-ментів відпо-відних інста-нцій.
Компанія «Київстар» уважно прислухається до того, що споживачі і суспільство чекають від неї і докладає всі зусилля для того, щоб відповідати цим очікуванням. Олександр СИНЯК. Фото автора.
|