П`ятниця, 19.04.2024, 22:46

Світ молоді

Інтернет-видання для школярів, студентів та молоді, яка хоче знати все!

Меню сайту
Реклама
Наше опитування
Що вас найбільше радує з приходом весни?
Всего ответов: 707
Міні-чат
300
Реклама
Коментарі
01.04.2016

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

приветик

12.09.2015

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

прівет

04.05.2015

УКРАЇНСЬКИЙ СОННИК

менi приснилось лелека i чорна лебiдь що це буде

21.04.2015

ПИРЯТИНСЬКИЙ ПЕЙСМЕЙКЕР НА 4 ГОДИНИ

Дуже приємно читати про земляків такі гарні новини. Так тримати, Ярославе!

01.04.2015

ДОБРОВОЛЕЦЬ З ПИРЯТИНА: У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ МЕНІ СПОКІЙНІШЕ, АНІЖ У ТЕПЛІЙ ХАТІ

Ми дякуємо таким чоловікам як Сергій Ящук. Нехай Бог береже їх, а ми будемо молитися за те, щоб вони повернулися до своїх домівок живими і неушкоджени

Реклама
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Головні істини » Головні істини

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОРТРЕТ ЖУРНАЛІСТА ЯК ОСОБИСТОСТІ АБО МОЇ ДЕСЯТЬ ПРОФЕСІЙНИХ ЗАПОВІДЕЙ
Такою вже є суть людини, що в усьому вона намагається вбачати логічний взаємозв'язок. Обмежувати себе певними правилами чи принципами – швидше позитивна властивість кожного, якщо, звісно, ці правила чи принципи є напрацьованими роками і спираються на особистий життєвий досвід. Журналісти – не виняток. Керуватися власними і в той же час універсальними професійними заповідями вміють і можуть далеко не всі. Спершу варто визначити для себе цю платформу, першооснову, від котрої в майбутньому доведеться відштовхуватися на шляху до успішної журналістської діяльності.
І якщо вже говорити про універсальність, то хотілося б, щоб кожна «акула пера», яка хоче прислужитися не лише власним амбіціям, а й цілому людству, перш за все керувалася Божими заповідями, інтерпретуючи і підлаштовуючи їх під свою унікальну та неповторну особистість. Не важливо: атеїст ти чи віруючий, – моральні стандарти вічного Декалогу актуальні й корисні для всіх.
Пропоную свій, нехай суб’єктивний, але творчий, погляд на Божі заповіді – погляд оком молодого журналіста.

1. Не знай і не шукай інших богів, окрім Правди і бажання дістатися Істини. (Кажуть, правда у кожного своя. Однак, істина є вічною. Безперервне її шукання, нехай навіть у суперечці чи в банальному зіставленні фактів – благородна справа).
2. Не вбивай у собі жагу до пізнання (уміння дивуватися й спостерігати – такі прості на перший погляд властивості людини, але такі рідкісні і майже неприсутні в сучасному технізовано-замашинізованому суспільстві).
3. Шануй свого батька і матір свою (окрім того: пам’ятай добрим словом і світлою згадкою усіх, завдяки кому ти зараз є тим, ким є, і маєш можливість розвиватися далі).
4. Не заздри успіхам своїх колег по перу (особисті досягнення та професійне зростання кожного журналіста – безцінний вклад у спільне благо).
5. Не май іншого прагнення, окрім пошуку Істини.
6. Не свідчи ложно в плодах своєї праці (незнання можна вибачити, але свідомий обман і навмисне спотворення інформації – ніколи).
7. Не кради ідей, які виплекані іншими людьми (ніколи не падай так низько, щоб поцупити чуже і видавати за своє).
8. Не чини перелюбу (відповідально стався до вибору місця праці, не перетворися на перебіжчика у погоні за вигодою, славою, матеріальним збагаченням).
9. Не взивай надаремно і невиправдано імені будь-кого (реклама чи піар часом можуть окупитися, але ніколи не додадуть тобі авторитету в журналістському колі).
10. Пам’ятай день святий святкувати (День студента та День журналіста – твій «зоряний час», - тож гріх не відірватись wink

Юлія Сабадишина
Фото М. Максименка
Категорія: Головні істини | Додав: sasha (27.11.2012)
Переглядів: 1029 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]