Неділя, 23.09.2018, 13:04

Світ молоді

Інтернет-видання для школярів, студентів та молоді, яка хоче знати все!

Меню сайту
Реклама
Наше опитування
Що вас найбільше радує з приходом весни?
Всего ответов: 684
Міні-чат
300
Реклама
Коментарі
01.04.2016

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

приветик

12.09.2015

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

прівет

04.05.2015

УКРАЇНСЬКИЙ СОННИК

менi приснилось лелека i чорна лебiдь що це буде

21.04.2015

ПИРЯТИНСЬКИЙ ПЕЙСМЕЙКЕР НА 4 ГОДИНИ

Дуже приємно читати про земляків такі гарні новини. Так тримати, Ярославе!

01.04.2015

ДОБРОВОЛЕЦЬ З ПИРЯТИНА: У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ МЕНІ СПОКІЙНІШЕ, АНІЖ У ТЕПЛІЙ ХАТІ

Ми дякуємо таким чоловікам як Сергій Ящук. Нехай Бог береже їх, а ми будемо молитися за те, щоб вони повернулися до своїх домівок живими і неушкоджени...

Реклама
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Головні істини » Головні істини

Заповіді 104-річного карпатського мудреця Андрія Ворона (4)
(продовження)

 

ЖИВИ В ПОТІ ЧОЛА

Візьми за звичай бодай декілька хвилин всякої пори постояти босоніж на землі. Давай тілу землю, поки вона сама не покликала його.
Шукай нагоди побути біля води. Вода зніме втому, промиє думку. З водою треба говорити, бо й вона говорить до тебе. Щоранку добре облитися водою. Спочатку гарячою — розігріти приспану кров. Потім холодною — закалити жили і нерви, розбудити серце. При цьому проси: «Змий з мене все гріховне, хворобливе, помисливе і лукаве. Дай мені силу, здоров’я і спокій».
Пий чисту воду, де тільки не повернешся, не чекаючи спраги. То перші ліки. Куди мене доля не вела, я найперше шукав криницю, джерело. Не пий солодкої і солоної (мінеральної) води із пляшок. Перша роз’їсть печінку, друга замурує судини. Пиво довго бродитиме в тобі, як у бочці.
Солі, цукру і білого хліба не вживай надмірно. Дехто лякає ними, вважає найбільшими білими шкодами для чоловіка. Ще й четверта є — горілка, якщо вона візьме гору над ним. У земних плодах і зеленині досить солі і солоду. Але якщо кортить щось їсти і воно тобі смачне, то треба їсти. Це для тебе і корисне, і поживне.
Мед уживай радо. Натщесерце з водою. І побачиш, що голова твоя буде світлою, а тіло легким.
Нехіть до тютюну з’являється, якщо жувати гіркий болотний аїр. І взагалі — в усіх травах лікує гіркота.
МОЛОДИЙ ДІДО
Не раз я чую: ми вас пам’ятаємо дідом уже сорок років. І завжди однаковим. Як це вам удається? Їм кортить почути секрет одним словом і одразу, і щоб це було доступне кожному.
І тоді я кажу: буряки! Їжте щодня червоні буряки. Бодай скибку.
Добре й квас буряковий пити. Дуже помічний від кров’яного тиску. У 3-літрову банку вкинути 3 накраяні невеликі бурячки, ложку цукру і залити холодною водою. На сьомий день квас готовий. Пийте вранці й увечері.
ЩОБ ДОВГО БУТИ МОЛОДИМ
Стриножуйте свої бажання. Не витискайте з каменя воду. Живіть легко і з радістю. День зустрічайте усмішкою, а вечір — прогулянкою.
Не переїдайте. Лягайте на голодний шлунок. Не сідайте за стіл, якщо там немає овочів.

Забудьте про смажене, жирне і солодке. Молоко теж не раджу пити, хіба що кисле. Цукор і м’ясо гниють в людині. А отже, і людина гниє. В якому б ви не були захланному стані, один 40-денний піст явить вам перше диво. А подальші принесуть очищення, відновлення, омолодження.
Тримай організм у чистоті. Сирі овочі — як віник для нутрощів. Добре чистить і польовий хвощ. Його заварюють і п’ють як чай. Так само й бруньки, листя, сік берези. Ці дві рослини я вважаю нашим замінником морської капусти — диво-рослини на землі.

Найкраще питво — вода і чаї з трав та листя.
Щодня — омивання всього тіла. Якщо немає змоги, бодай обтирайте тіло мокрою ганчіркою.
Неоціненне благо — купіль із сінної полови, якої багато в кожній стодолі. Кілограм кладуть до торбочки, заливають водою, доводять до кипіння, настоюють і вливають до корита чи ванни. Добре туди ж заварити і горіхове листя. А коли втомлені, всипте у ванну 1 кг солі або заваріть добрий жмут соснових гілок. Потіште своє тіло і легені.
Не обтяжуй себе земними благами. Земне гне до землі, а небесне — дарує високу і ясну, як небеса, свободу.
Якщо будеш помічати красу довкола, то завжди будеш перебувати в Природі. І будеш черпати від неї сили.
Не шукайте перемін без потреби. Десятиліттями я живу в одному місці. Роблю одну й ту саму роботу. Веду бесіди з одними й тими ж людьми. Сідаю за той же стіл у той же час і їм майже однакову їжу. Лягаю в один час у своє ліжко... Минають літа, але ніщо не міняється — ні довкілля, ні я. Бо не міняється моя душа. І це добре. Дивлюся на образи діда, батька, на своїх онуків і правнуків — і здається, що я на цьому світі був завжди. І буду вічно...
Найкращими ліками є наш власний шлунковий сік. Якщо його достатньо, людина може їсти будь-що і організм працює, як годинник, не знаючи хвороб. Стимулює виділення шлункового соку листя подорожника, кріп, фенхель, молочнокислі продукти, гриби, квашена капуста, риба, калган, зубрівка, трава-молодило і... звичайна сіль. Тому після їжі добре з’їсти щось солоне, хоча б невеликий шматочок оселедця.
ЗДОРОВ’Я ВІД ТОГО, ЯК ЇСИ, ЯК ЖИВЕШ, ЯК ДУМАЄШ
Змагайся, щоб усе тіло твоє працювало, як серце: то напружувалось, то розслаблялось.
На столі мають переважати сирі овочі і плоди. У них — живильний кисень. Фрукти — найздоровіша їжа. І першими в цьому ряду — яблука, абрикоси, журавлина (клюква), вишні, лимони...
Все, що росте, — росте для тебе. Одне — для поживи, інше — для краси. У спеку я поливаю навіть мох на старому камені у дворі. Бо це гарно.
Цілком у твоїх силах зробити, щоб світ довкола став трішки кращим.
Якщо тобі сказали щось образливе — одразу ж забудь. Витри з пам’яті.
Цілюща сила — здоровий сон. Але його щодня треба заробити якоюсь роботою, зусиллями.
Дуже живлюще для людини «холодне сонце» — з 7-ї до 11-ї години. І після 15-ї години. А в полуденний час я тіло і голову сонцю не відкриваю.
Вода тебе любить. Полюби і ти її. Вона кличе тебе. Будь у ній досхочу, вона підкаже, як у ній бути. Вода — вічний живий рух. Черпай від неї сили.
Щовечора, як би не було, помий ноги. Це важливіше, ніж умити лице. Змий з ніг денний прах землі, нехай піде в землю.
Із землі струменить живий струм. Приймай його босими ступнями.
Допоможи своєму серцю і нервам — дихай глибоко. Бодай півгодини в день. Дихаючи, тягни повітря «згори». Глибоко вдихай і ковтай повітря. Добре так робити перед їдою, після сну і перед сном. «Високе» повітря дасть високі думки. Їжа насичує шлунок. Повітря — серце.
ПОМІЧ ВІД ДЕРЕВА
Візьміть собі за звичку носити в кишенях кілька горіхів. Коли ходите, перебирайте їх руками. Це підживить ваші сили, заспокоїть. А коли хочеться, горіхи можна з’їсти. Якщо немає під рукою горіхів, годяться каштани чи жолуді. Це поміч від дерева. Бо дерева — великі наші захисники.
Наповніть спочатку себе знаннями, як потік наповнюється водою. А вже потім цю живу воду віддавайте струмками.
Кожного хлопчика слід виховувати борцем, що готовий захистити як родину, так Вітчизну й віру. А живучи в мирний час, повинен боротися за вдосконалення життя своєї родини і Вітчизни. В дітях я раджу виховувати жадобу світла, правди і справедливості. Тоді можемо бути спокійними за наш народ, за нашу країну.
Прийшов до мене хлопець. Гарний, порядний юнак. Допитується, як йому чинити в такому випадку, як в іншому...
«Це я в тебе, хлопче, повинен учитися», — кажу я. Він дивується. «Ти шкодуєш про те, що було з тобою раніше?» — «Ні», — каже. — «Боїшся того, що буде в майбутньому?» — «Ні». — «Ти робиш те, що тобі подобається?» — «Так». — «Ти зустрічаєшся з тою, яку любиш?» — «Так». — «Ти товаришуєш з тими, з якими тобі цікаво?» — «Так». — «То чого ти в мене ще хочеш навчитися? Я сам усе життя цьому вчуся. А ти, завдяки своїй здоровій молодості, вже його маєш. Прийдеш до мене через тридцять років...»
Багатство тоді радісне, коли служить тобі та іншим з користю. Бідності ганьбитися нема чого. Але велика ганьба, якщо, маючи здорову голову й руки, ти не намагаєшся працею позбутися бідності.
...Він похваляється, що не п’є, не курить і добре харчується. Настільки добре, що за раз з’їдає піввідра. Це при тому, що фізичної роботи ніякої не виконує. Нещасний, він не розуміє, що це ще гірше, ніж пити й курити...
Якщо маєте слабе серце, на вашому столі завжди повинна бути мисочка з горіхами, сушеним виноградом і абрикосами. І глечик свіжої води. Це перші ваші ліки.
Маловірці не розуміють: як це можна в серйозних справах покладатися на Бога? Мій дід воював у Першій світовій війні в німецькому війську. Воювали з Англією. Німеччина поклала собі за мету знищити її. І англійці дуже перейнялися цим, боялися поразки. Вся країна молилася, просила Господнього захисту. Молитви тривали поспіль два дні й дві ночі. Коли німецька армія рушила в атаку, раптом ряди похитнулися і більшість вояків у паніці почали тікати назад. Ні англійці, ні німецьке командування не розуміли, в чому причина. Дідо розповідав, що вони побачили, як з обох боків на них летіли вершники на білих конях, що копитами не торкалися землі. Тоді це врятувало англійську армію...
Або згадати історію давнішу. Коли Франція у війні з Англією зовсім знесилилась, зубожіла і вже готова була впасти перед ворогом, король зняв з голови корону і поклав її до ніг Богоматері: «Я зробив усе, що міг. Тепер вручаю свою країну в твої руки». Звідтоді патріотичний дух і мир повернулися в країну. І так постав величний Нотр-Дам — Собор Паризької Богоматері.
НАЙПОЖИВНІШІ ОВОЧІ — ТІ, ЩО ЗАПАЛЕНІ СОНЦЕМ
Щодень на твоєму столі місце овочам. Найпоживніші ті, що найбільше запалені, напоєні сонцем. Перший — буряк, немає на землі ліпшої їжі. За ним — квасоля, гарбуз, ягоди, морква, томати, перець, шпинат, салат, яблука, виноград, сливи...
М’ясо, якщо кортить, їсти можеш. Але рідко. Не лакомся на свинину, не одного вона дочасу понесла на той світ. А тоненька скибка сала піде на хосен. Але не копти його.
Погана їжа — ковбаса, смажена картопля, печиво, солодощі, консерви, маринади. Моя їжа — це крупи, квасоля, зеленина. Суди за звірами. Хижак наївся м’яса — ледве суне, лінивий. А кінь з вівса день воза тягне. Сарничка з трави аж літає.
Якщо на столі риба — ти пан. Риба очищає і молодить, як і вода, звідки вона прийшла.

Усе, що росте в твоєму саду, — тобі на здоров’я й поживу. Кожне зело, яке плекала твоя рука, вдвічі поживніше, ніж куплене. Я радію їм, як дітям. І вони це чують. Рослинка вгадує, чого нам бракує і дає нам це. Все під ногами, що потрібно нашому тілу. Все в Небі — що потрібно душі.
Їсти краще жменьками, але часто. Щоб менше їсти, п’ю багато води і узварів, їм грубу і сиру городину. З вечора четверга до вечора п’ятниці нічого не їм, лише п’ю воду.
Пости — найбільша благодать. Ніщо не кріпить і не молодить мене так, як постування.
Кістки стають легкими, як у птиці. А серце веселе, як у хлопця. З кожним великим постом я наче молодшаю на кілька літ.
Але не їсти м’яса — ще не піст. Не «їсти» свого ближнього — ось перший крок до посту.
Піст — це не традиція, не біблійний припис, не жертва Богу. Це — вияв любові до Бога.
Якщо вона більша за любов до смачних страв, питва і розваг...
ТАМ, ДЕ СПИШ
В покоях, де спите, хай буде свіжо, чисто і просто. І речі лише необхідні, і бажано — дерев’яні, глиняні, полотняні. Хай не буде тут дзеркал, світлин, книг, телевізора, квітів і несвіжої води. І не пускайте сюди чужих людей. Буде гарно і спокійно відпочивати. Саме тут добре молитися вранці і увечері.
НАВЧІТЬСЯ ЛЮБИТИ ВОДУ
Мене питали не раз: як ти вижив у голоді, холоді, в самотності, в знегодах чужини?
Я навчився пити воду. Вона часто замінювала мені хліб, тепло, омивала і звеселяла серце.
Навчіться любити воду. Іншому вона вас навчить.
ЧИСТОТА ЗУБІВ І РОТА
Дуже важливо ретельно чистити зуби. Я їх чищу шпичками з вишневих гілочок і ниткою.
Після їди ретельно полощу рот чаєм. Ще раз кажу: це для вашого здоров’я важить більше, ніж гадаєте.
Чистий рот — чисті слова. Здорові і чисті зуби — чисті думки.
ВЕСЕЛІСТЬ НА ГОДИНУ
Алкоголь худих висушує ще більше. Повних ще більше повнить. У здорових забирає здоров’я. У хворих — життя. Сильних утомлює, а від слабих відбирає останні сили.

Сумних звеселяє на годину. Розумних робить дурними, а дурним здається, що вони розумнішають. Але це різновид безумства. Невинних алкоголь робить винними, а вільних — невільними.
То пити чи не пити?
ХВОРОБА. БІЛЬ
Якщо приходять хвороби, це означає, що ми порушили якісь закони Природи. Учіться в Природи. Вона мудра. І організм мудрий, бо є частиною природи. Довкола багато вчителів — небо, ріка, дерева, квіти, гора, камінь, комаха.
Внутрішня мудрість живе в нас. А з нею і внутрішня сила. Звертаймося до неї. Вона цього чекає. Зціліть себе. Свій дух і тіло. Це потрібно не тільки вам. Це потрібно Природі, землі, всім людям.
Не треба боятися хвороб. Це не кара за гріхи, а спосіб вилікувати гріховне, очиститися, обновитися. Не треба боятися болю і боротися з ним. Святі вважали біль за дар. Треба відкрито сприйняти його, пізнати його природу. Зрозуміти, що Природа хоче сказати вам через цей біль. Спробуй максимально розслабити хворе місце, внутрішнім зором заглянути в біль, щоб дослухатися його голосу. Тоді хвороба сама розкриє свої причини і покаже способи їх подолання. І ти станеш сильнішим.
ПЕРША ПОРАДА ХВОРИМ
Коли хворі просять у мене поради, я їм раджу прості, але дуже надійні і помічні речі: відмовтеся від м’яса, молока, цукру і солі; починайте ходити пішки, з кожним днем більше; багато пийте чистої води (не менше 8 склянок); обливайтеся двічі на день водою, теплою і холодною; вечеряйте легко не пізніше 19 години; лягайте спати о 21 годині; відкрийте серце Богу — і Він навчить вас усьому іншому.
ЗОЛОТІ ПОРАДИ АНДРІЯ ВОРОНА
Не переїдайте! Голодний звір хитріший і спритніший за ситу людину. З мисочкою запарених злаків, жменею фініків і квартою вина римські легіонери бігли в повній амуніції 10 кілометрів, врізалися у ворожі ряди і билися півдня без перепочинку... А від переситу і розпусти патриціїв римська імперія впала.
Найкраще, найздоровіше для людини житло — з глини. З того, що й сама зліплена. Найгірше — з бетону, в якому металева сітка.
Не треба далеко ходити за ліками. Природа нам підготувала їх у сусідстві. Верба — одна з перших рослин, вона після всесвітнього потопу першою зазеленіла на берегах. Не перелічити, від чого помічна верба: головний біль, невралгія, неврози, ревматизм, печінка, шлунок, подагра, застуда...
Столову ложку подрібненої верби залити 0,5 л окропу і варити на слабкому вогні хвилин п’ять. Настояти. Пити по столовій ложці тричі на день.
Свіжі листки прикладають до мозолів. Порошком з кори засипають рани і зупиняють кровотечі. З відвару кори або гілочок роблять ванни для ніг за варикозного розширення вен, а також при екземах, фурункульозі, пітливості, облисінні.
Кілька гілочок освяченої в церкві верби посадіть на обійсті. З її гілочок потім можна варити відвар для хворих тварин.
Живіть у місцевості, де чисте повітря. Якщо це не вдається, бодай частіше бувайте там.
Після вечері я ще півгодини прогулююся садом.
Коли їсте, не запивайте. Не пийте ні до, ні після їжі.
Щоб не ходити з дитиною по лікарнях і аптеках, віддайте її в руки Природи. З малих літ навчіть ступати по землі босоніж. Це найсильніший гарт. Обгоріла дитина на сонці — це піде на користь, вкусила бджола чи мурашка — теж добре, пожалилася кропивою, покупалася в прохолодній воді, подряпалася колючкою, з’їла падалицю в саду — значить, загартувалася від недуг, стала міцнішою, сильнішою духом.
Коли ріжете овочі ножем, вони частково втрачають земну поживу. Краще їх їсти і варити цілими. Цибуля вдвічі корисніша, якщо її роздушити руками або дерев’яною дощечкою.
Не обов’язково пити чай. Він висушує тіло. Для мене найкраща заварка — з молодих гілочок груші. Такий чай дуже пахучий і лікувальний. Виводить солі та зайву воду, знімає болі в запалених суглобах, додає чоловічої сили.
Кип’ятіть молоді грушеві пагони 10-15 хв.
Я лише раз у Сибіру був у лікарні, коли мені перебило ногу. Зате в аптеках майже не бував. Лікуюся сам і лікую інших. Ліки ці дуже прості, дешеві і доступні. Наприклад, вода. Вона освіжить мозок, підсилить серце і заспокоїть нерви. Зауважте: не якась інша рідина, а чиста вода. І не менше літра щодня, а краще 2 літри. А кава, чай, солодкі напої, пиво підточують серце.
Ходити багато треба. При ходінні ступні труться і живлять цим мозок.
Не допустіть грип у ваш дім. Для цього треба лише нарізати дрібно часник і цибулю й покласти на полотнину в усі куточки хати. І обов’язково біля вхідних дверей. Поганий вірус не зайде до вашої оселі.
Якщо ви втомлені, слабі, хворобливі, просто дайте організмові відпочити. Нехай простішим стане харчування. Для цього слід їсти якусь одну страву щодня. Наступного дня — іншу. Хоча б тиждень-другий.
Якщо в домі немає ні ліків, ні грошей, а ви занедужали, нічого не бійтеся. Попросіть добру людину, а ще краще дитину, аби принесла вам гілочок верби. Подрібніть їх і заваріть чай. Цей золотавий напій пахнутиме літом і вашим дитинством. Він здолає застуду, зніме озноб, очистить тіло і заспокоїть душу. Це — природний аспірин та анальгін.
Не переробляйтесь. Після кількох днів важкої роботи — перепочинок.
Цибуля помічна від усіх хвороб. Дрібно нарізану цибулину залити пляшкою спирту. Настоювати 3 доби у темному місці, процідити і пити з водою по 15-20 крапель тричі на день до їжі. Така настоянка стимулює роботу всіх органів.
Ліки з цибулі. Цибулину натерти на терці і залити півлітра гарячого молока. Настояти в теплому місці. Ввечері перед сном випити одну половину, а вранці натщесерце — другу половину.
Чоловік, що живе з двома жінками (має коханок), вмирає набагато раніше, ніж його жінки.
Якщо чоловік вживатиме щоденно хоча б третину склянки соку або пюре гарбуза, то довго відчуватиме себе сильним. На цей рахунок маю ще одну підказку — не носіть тісної і теплої спідньої білизни. Природа так побудувала чоловіка, що його приналежність виступає з тіла. Тож весь час повинна бути на прохолоді, на повітрі.
Наші батьки добре знали: для доброго здоров’я чоловікові слід вживати сало з цибулею, а в піст — кашу або квасолю з олією. І обов’язково — цибулю. І щодня. Цибуля дразнить язик і шлунок. А значить, — і чоловіка.
Груша — плід для чоловіків. Але лікувальна груша тільки та, що пахне. До того ж вона понижує тиск. Не можна їсти гнилих груш.
Найкраще понижують тиск — селера, журавлина, грейпфрут.
Ми забуваємо, що ліки ростуть із землі. Наприклад, гречка. Вона нормалізує тиск, допомагає при цукровому діабеті. Гречка замінить хворому і картоплю, і хліб. Усім, хто хворіє на склероз, ревматизм, запалення суглобів, також треба включити гречку до свого меню. Гречка зміцнює судини і очищає очі.
Найцінніші горіхи — недозрілі. Вони містять вітамінів у кілька десятків разів більше, ніж висушені. Тому не лінуйтеся недозрілі зернята почистити і залити медом, сиропом, горілкою. Це — ваша аптека.
Полуниця добре очищає всі нутрощі, освіжає тіло.
Вишня і черешня очищають кров.
Від малини прибуде кров, укріпляться нігті й волосся.
Персики слід їсти, коли нема апетиту.
Сушені абрикоси — диво для серця. Коли воно кволе, пийте з них 2-3 горнятка узвару щодня.
Яке диво — калина. Моя бабка вважала її найкращими ліками і найсмачнішими ласощами. Любила пісню співати «Ой, не сама’м, не сама калинку ламала. Ламав її мій миленький, я лем пригинала...» Ось найпростіший і найкращий її рецепт із калини. Дві столові ложки подрібнених квіток, листя, гілочок, ягід залити двома склянками окропу, закутати і три години настоювати. Потім процідити. Пити по півсклянки 4 рази на день.
Допомагає навіть від раку. Крім усього, від цього калинового чаю в жінок довго залишатимуться дівочими груди.
Настій калини дають хворим, у яких фурункули, екзема, різні висипи на шкірі. Дівчатам добре змащувати соком ягід обличчя, витримувати 20 хвилин, а потім умитися холодною водою.
Часником, хроном, калинкою, лимоном убезпечите себе від усілякої зарази.
Диня найкорисніша кругла, з гладкою шкіркою.
Диво-ягода — смородина. Чорна — для вітамінів, червона — для крові, біла — для нирок. Щодень споживаючи їх, за місяць можна для тіла стільки доброго набути, скільки за рік ніякими ліками не зробиш.
Без смородини важко вигодувати здорову і сильну дитину, сильною — просто неможливо. Це як природні дріжджі для її розвитку і росту. Кілька ложок смородини в день — і дитина матиме і апетит, і добрий сон, і гарний настрій. І рости буде на очах. Смородиною виводять з організму все отруйне, гниле, мертве. Смородина — ягода давніх мудреців.
Винограду треба наїстися на цілий рік наперед, споживаючи восени щодня по два грона. Коли чавите з нього сік або вино, жменьку ягід треба кинути на землю, щоб набралися «солі землі».
Хочете довго залишатися молодим і довго жити? Раз на тиждень влаштовуйте собі горіхово-яблучний день. Зранку приготуйте 8 яблук і 8 горіхів. Приблизно кожні 2 години з’їдайте по одному яблуку і горіху. Щоб протягом дня шлунок був зайнятий.
Незнаючі кажуть, що огірок — це сама вода. Це не так. Їжте щодня ціле літо огірки і помітите, як за сезон у вас побілішають зуби, зміцніють нігті, волосся стане блискучим. А шлунок буде працювати, як годинник.
Дуже важливо пити воду з джерела і криниці, припавши губами. А також, даруйте, справляти малу нужду на землю в полі чи в лісі. Так ваше тіло підживить земна енергетика.
У кавуні — цілющий білий шар між м’якушем і шкіркою. Ним можна будь-які камінці вигнати.
Калину тримаю над сволоком увесь час. Щоб кожного разу кинути кілька ягід до рота. Цілюща сила в ній від грудня до квітня.
Вирубуючи капосну ожину в саду, залишіть кущик. Прикладайте її листя до ран чи виразок. Якщо рана велика, давіть на неї з листя сік. Ліпших ліків від цього немає.
При температурі й лихоманці напийтеся гарячого чаю з сушеного листя і ягід ожини, закутайтеся, щоб пропотіти. Дихати стане легше, температура спаде. Полегшає на душі.
Ніщо не поможе так від зубного болю, запалення печінки, нирок, кишківника, як цвіт і ягоди бузини.
Діабетиків мучать інсуліном. Але ж раніше його не було — і жили люди. Їжте багато капусти, як кролі.
При болях і запаленнях дуже помічний терен.
При безплідді поможуть огірки, щавель, троянда.
Зуби в мене міцні і здорові, бо повсякчас жую ялівець, смокчу сушену суницю.
Багато їм цибулі — сирої, вареної, смаженої. Цибуля старість відганяє.
Найпоживніше м’ясо — з домашнього індика та курчати.
На Далекому Сході ми ніколи не мали цинги, бо буряти навчили нас споживати настурцію, звіробій, подорожник і гілочки лимонника. З тих пір я завжди сію настурцію в дворі і готую з її листя «салат молодості».
Їжте більше гіркого, а солодкого краще не їсти взагалі. Можна трохи чорного шоколаду.
Цілющі ласощі з айви. Розрізати плоди на половинки, видовбати серцевину, насипати туди цукру — по столовій ложці. Айву кладіть на деко догори надрізом і заливайте цукор червоним вином. Далі плоди треба тримати в духовці добру годину. Коли айва запечеться, то вино буде густим і зеленим. Ця страва добре очищує організм, зміцнює серце й судини, підтримує печінку і підшлункову залозу. І смачніша за шкідливі цукерки.
Виноград трохи подібний до жіночого молока. Може, тому так швидко ростуть діти, які їдять його вдосталь. Якщо виноград не доступний, можна виготовити виноградний квас. Цей напій не тільки дуже смачний, але й зцілює шлунок, печінку, підшлункову залозу, нирки, виводить зайві солі, нормалізує тиск.
Перекрутити на м’ясорубці листя винограду — півлітрову банку. Покласти його в трилітрову банку, залити перекип’яченою теплою (не холодною і не гарячою) водою, додати склянку цукру, розмішати, закрити кришкою і поставити у теплому місці. За добу кришка «вистрелить». Тоді накрити банку пеленкою. Щодоби помішувати паличкою за годинниковою стрілкою, збагачуючи квас киснем (добре при цьому читати молитву). На четверту добу квас процідити, розлити у скляний посуд. Можна додати родзинки.
Якщо не знайдете листя винограду, то квас (за тим самим рецептом) можна зробити з листя ожини, смородини, малини.
Квас із березового соку навчила нас робити ще прабабка. Косарі його брали з собою у спеку. Квас пили, як ліки, коли ломило в суглобах, при подагрі, каменях у нирках та сечовому міхурі, від екземи, лишаїв, фурункулів, цинги. Дуже помічний він після зими чи після хвороби, коли треба відновити сили, при загальній слабості та ангінах. Добре його пити тим, хто має висипи на шкірі чи лишаї.
Березовий квас я готую так. У посуд з березовим соком кладу просмажені окрайці житнього хліба. Через дві доби додаю кору дуба, можна й вишневі, малинові та смородинові гілочки. Буде гарний аромат і винний колір. Посуд закорковую, і за два тижні квас готовий. Пийте на здоров’я, бо це справді здоровий напій.
Погана їжа — картопля, особливо смажена. Українці їдять багато картоплі, хліба, випічки, сала, п’ють горілку — і живуть недовго.
Я зауважив, що найбільше довгожителів серед адвентистів. Вони майже не їдять м’яса і не п’ють спиртне. А головне — вірують.
Розсіл (сік квашеної капусти) — найдоступніші ліки від цукрового діабету, хвороб печінки, шлунка, підшлункової залози, нервової системи. Він підстьобне ці органи до роботи і оживить усе тіло.
Щодня я з’їдаю бодай ложку-дві квашеної капусти. І вам так раджу.
Я не відмовляюся від яєць. Це — «золото в шкаралупі» (від домашніх курей). Яйця п’ю сирими. Але не часто.

Якщо вам сподобалася книга Мирослава Дочинця «Многії літа. Благії літа», ви можете замовити її за тел.: (03131) 2-20-02 в м. Мукачеві або моб. 050-671-37-17.
Є також переклад російською мовою.
Дочинець Мирослав Іванович, вул. Луки Дем’яна, 5, м. Мукачево, 89608 е-mail:mido.mukachevo@rambler.ru)
Категорія: Головні істини | Додав: sasha (04.03.2013)
Переглядів: 6552 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]