Четвер, 26.04.2018, 22:10

Світ молоді

Інтернет-видання для школярів, студентів та молоді, яка хоче знати все!

Меню сайту
Реклама
Наше опитування
Що вас найбільше радує з приходом весни?
Всего ответов: 683
Міні-чат
300
Реклама
Коментарі
01.04.2016

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

приветик

12.09.2015

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

прівет

04.05.2015

УКРАЇНСЬКИЙ СОННИК

менi приснилось лелека i чорна лебiдь що це буде

21.04.2015

ПИРЯТИНСЬКИЙ ПЕЙСМЕЙКЕР НА 4 ГОДИНИ

Дуже приємно читати про земляків такі гарні новини. Так тримати, Ярославе!

01.04.2015

ДОБРОВОЛЕЦЬ З ПИРЯТИНА: У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ МЕНІ СПОКІЙНІШЕ, АНІЖ У ТЕПЛІЙ ХАТІ

Ми дякуємо таким чоловікам як Сергій Ящук. Нехай Бог береже їх, а ми будемо молитися за те, щоб вони повернулися до своїх домівок живими і неушкоджени...

Реклама
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Учітеся » Учітеся

КУДИ ТРИМАЄШ ПУТЬ, МАЙБУТНІЙ СТУДЕНТЕ?
Цьогорічна вступна кампанія помалу наближається до свого логічного завершення. Десь далеко позаду залишилося зовнішнє незалежне оцінювання, минувся й нелегкий час подання документів до вишів та стомлююче тупцювання під стінами приймальних комісій. Єдине, що залишається майбутнім студентам (тобто, тим, кому пощастить ними стати), – це покірно слідкувати за змінами в рейтингових таблицях.
Тим часом доволі-таки змістовно насичений сайт Міністерства освіти і науки, молоді та спорту публікує цікаву інформацію. Привертає увагу те, що, за останніми даними, для цьогорічних вступників найпопулярнішими виявилися Національний університет «Львівська політехніка», Львівський національний університет імені Івана Франка та Національний технічний університет України «КПІ». Далі п’ятірку лідерів завершують Національний авіаційний університет та Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Однак, за результатами дослідження «Компас-2011», учасниками якого стали 234 українських ВНЗ III-IV рівнів акредитації, рейтинг ВНЗ із найвищим рівнем надання освіти очолює трійка київських вишів: КПІ, КНУ ім. Шевченка, КНЕУ ім. Гетьмана. Далі четверте й п’яте місця розділяють відповідно Києво-Могилянка і КНУБА та Львівська політехніка і Донецький національний технічний університет.
Виникає закономірне питання: чому при можливості здобути якісну, як для України, освіту в столиці, майбутні студенти все частіше звертають увагу на виші західного регіону? Очевидно, що відповідь криється у фінансовому аспекті.

В інформаційній системі «Конкурс» (vstup.info), що функціонує відповідно до Наказу МОНМС України, можна знайти достовірнуінформацію щодо вартості навчання. Порівнюючи однакові спеціальності, наприклад, у КНУ ім. Шевченка та ЛНУ ім. Франка, бачимо суттєву різницю в цінах. Спеціальність «Історія» (КНУ/ЛНУ): вартість за рік – 14000 грн./6654 грн., ліцензований обсяг прийому – 305/310, обсяг держзамовлення – 100/90. Спеціальність «Фінанси і кредит» (КНУ/ЛНУ): вартість – 16230 грн./10840 грн., обсяг – 275/300, обсяг держзамовлення – 25/15. Подібна ж ситуація з Київським політехнічним університетом та Львівською політехнікою. Спеціальність «Прикладна фізика» (Київ/Львів): вартість за рік – 14730 грн./3400 грн., ліцензований обсяг прийому – 90/50, обсяг держзамовлення – 36/15. Спеціальність «Біотехнологія» (Київ/Львів): вартість – 11780 грн./3400 грн., обсяг – 95/60, обсяг держзамовлення – 54/15.
До кінця невизначеним залишається лише те, чи величина вартості навчання є прямо пропорційною до якості здобутої освіти, і чи сплачена немаленька сума гарантуватиме наявність робочого місця після закінчення вишу. Про це найкраще можуть розповісти, на жаль, не рейтинги, а дипломовані фахівці, що часто змушені довго шукати роботу за спеціальністю.
Як свідчить «всезнаюча» статистика, серед нашої молоді стрімко зростає також і популярність зарубіжної освіти. Однак точну кількість українських студентів, котрі зараз навчаються за кордоном, назвати не зможе ніхто. Існує система національних грантів та стипендій, інформація про які опублікована на сайтах посольств окремих держав в Україні. Чимало корисного можна почерпнути і з сайту Європейського освітнього порталу (www.eu-edu.org). Щороку щасливчики виборюють право здобувати якісну освіту за межами країни і користуються цим шансом сповна. От лише цікаво: чи багато з них прагнуть повернутися і повертаються додому після закінчення навчання?
І навіть попри те, що рівень безробіття в Україні зростає, правильно обрані вищий навчальний заклад та спеціальність – це вже своєрідний фундамент подальшого життя. Варто пам’ятати, що там, де мова йде про майбутнє, керуватися лише серцем і дитячими мріями недостатньо. Для початку потрібно стати реалістом і з`ясувати для себе особисто: ким я бачу себе в майбутньому? де можу отримати бажану освіту? чи легко буде знайти роботу за спеціальністю? А вже потім – впевнено прямувати до втілення власних планів у життя!
Юлія Сабадишина
Фото Галини Маринович
На фото: Зоряна Грис, Валерія Русавська
Категорія: Учітеся | Додав: sasha (11.08.2011)
Переглядів: 615 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]