П`ятниця, 03.05.2024, 08:09

Світ молоді

Інтернет-видання для школярів, студентів та молоді, яка хоче знати все!

Меню сайту
Реклама
Наше опитування
Що вас найбільше радує з приходом весни?
Всего ответов: 707
Міні-чат
300
Реклама
Коментарі
01.04.2016

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

приветик

12.09.2015

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

прівет

04.05.2015

УКРАЇНСЬКИЙ СОННИК

менi приснилось лелека i чорна лебiдь що це буде

21.04.2015

ПИРЯТИНСЬКИЙ ПЕЙСМЕЙКЕР НА 4 ГОДИНИ

Дуже приємно читати про земляків такі гарні новини. Так тримати, Ярославе!

01.04.2015

ДОБРОВОЛЕЦЬ З ПИРЯТИНА: У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ МЕНІ СПОКІЙНІШЕ, АНІЖ У ТЕПЛІЙ ХАТІ

Ми дякуємо таким чоловікам як Сергій Ящук. Нехай Бог береже їх, а ми будемо молитися за те, щоб вони повернулися до своїх домівок живими і неушкоджени

Реклама
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Духовна світлиця » Духовна світлиця

Шукайте - і знайдете…

«Чи обов`язково ходити до церкви, чи можна молитися й дома? Адже у церкві в основному люди похилого віку й почуваєш себе не зовсім комфортно. Та і того, що там робиться, не зовсім розумію».
Олександр

Так, звичайно, Олександре, молитися ми можемо будь-де і будь-коли. Але молитва у церкві для православного християнина дуже важлива. Щонеділі віруючі збираються у церкву, хоча більшість із них не розуміє значення слова «церква». А означає воно не стіни храму, не цеглу та штукатурку. У перекладі з грецької мови церква – це зібрання. Отже, коли ми кажемо, що сьогодні підемо до церкви, - це означає, що ми зберемося разом із нашими братами і сестрами у єдності духу, в єдиному пориві душ наших до Господа Вседержителя. Тобто, у глибинному значенні церква – це всі ми, які дивним чином складаємо Тіло Христове і є його членами.
Ось бачите, якою важливою є спільна церковна молитва, коли вірні разом із усім сонмом святих у співслужінні ангельського хору кожної Літургії восходять на небо до престолу Господнього, щоб стати учасниками Його Святої Трапези.
А те, що ви не розумієте того, що робиться у церкві, - ніякої перешкоди для вашого подальшого воцерковлення не являє. Розуміння прийде з часом. Ходіть щонеділі до церкви, читайте Євангеліє, не соромтеся задавати питання священику. Як сказано у Біблії, «просіть - і дасться вам, шукайте - і знайдете; стукайте - і відчинять вам».


Де скарб ваш, там буде й серце ваше…
«Мій брат курить з дитинства. Що не казали йому батьки, як не сварили, – нічого не допомагає. Мені жаль на нього дивитися: обличчя сіре, як земля, худий, – а йому ж тільки 19 років. Що робити?».
Олена Коваленко, м. Луганськ

Починаючись із простої забавки, паління переростає у пристрасть. Це тільки на перший погляд лише звичка, чи, скажімо, певний стиль життя. Подивіться, що робиться з курцем зі стажем, коли він із тої чи іншої причини не палить. Страшно дивитись, як він тремтячими руками запалює таку жадану цигарку. Чим це пояснити? Фізіологічна залежність поєднується з гріховною пристрастю. Людина, замість заспокоєння у Бозі, шукає штучний замінник, і знаходить його у палінні.
Як із цим боротися? Універсального засобу не існує. Але, в першу чергу, має бути усвідомлена рішучість покинути. Цю рішучість потрібно поєднати із молитвою, і терпіти, терпіти і ще раз терпіти. І нехай вашому брату допоможе Господь.


Піст - не дієта

«Для чого люди постують?»
Марина, Кіровоградська обл.
«Піст – це, насамперед, духовна подорож», – так характеризує піст богослов сучасності Олександр Шмеман. Він надає посту значення подорожі, яке відвертає людей від стереотипів, де піст – це звичайна дієта для схуднення і очищення організму. Але значення посту набагато глибше. Піст – це час поглибленого розмірковування над нашим життям, це можливість зупинити шалений галоп сучасної людини, це подорож глибинами власної душі, в кінці якої – святкове світло величного свята.
Ось деякі висловлювання святих отців про піст:
«Справжній піст - це утримання від поганих справ. Прости ближньому його образи, прости йому борги. Постіться не в судах і чварах. Ти не їсиш м’ясо, але поїдаєш брата. Утримуєшся від вина, але не стримуєшся від прикростей. Чекаєш вечора, щоб наїстися, але витрачаєш день у судах».
,,Піст завжди корисний для тих, що його радо приймають. Бо на такого, що постить, не наважаться нападати злі духи. Навпаки, радше сторожі нашого життя – ангели допомагають тим, що постом очистили свої душі». (Св. Василій Великий)
,,Піст із розсудливістю є великим храмом всіх чеснот.’’ (Св. Ігнатій Брянчанінов)
,,Якщо теперішній піст проведемо з такою ревністю, що цього тижня зовсім перестанемо клястися, наступного подолаємо гнів, а через тиждень викорінимо обмови, а в подальші тижні поправимося ще в іншому, то йдучи тією дорогою вище і вище, мало-помалу осягнемо сам вершок чесноти.» (Св. Іван Золотоустий)
Категорія: Духовна світлиця | Додав: sasha (06.10.2010)
Переглядів: 859 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]