Субота, 20.04.2024, 14:05

Світ молоді

Інтернет-видання для школярів, студентів та молоді, яка хоче знати все!

Меню сайту
Реклама
Наше опитування
Що вас найбільше радує з приходом весни?
Всего ответов: 707
Міні-чат
300
Реклама
Коментарі
01.04.2016

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

приветик

12.09.2015

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

прівет

04.05.2015

УКРАЇНСЬКИЙ СОННИК

менi приснилось лелека i чорна лебiдь що це буде

21.04.2015

ПИРЯТИНСЬКИЙ ПЕЙСМЕЙКЕР НА 4 ГОДИНИ

Дуже приємно читати про земляків такі гарні новини. Так тримати, Ярославе!

01.04.2015

ДОБРОВОЛЕЦЬ З ПИРЯТИНА: У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ МЕНІ СПОКІЙНІШЕ, АНІЖ У ТЕПЛІЙ ХАТІ

Ми дякуємо таким чоловікам як Сергій Ящук. Нехай Бог береже їх, а ми будемо молитися за те, щоб вони повернулися до своїх домівок живими і неушкоджени

Реклама
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Будьте здорові » Будьте здорові

«Обізнаний – захищений»
Початок восьмидесятих років XX сторіччя, а саме 1981 рік, став роком офіційного визнання нового захворювання, яке через рік отримало назву «Синдром Набутого Імунного Дефіциту» людини, або скорочено СНІД. На сьогоднішній день ВІЛ-інфекція охопила усі країни світу. Справжня кількість ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД в світі перевищує кількість зареєстрованих.
В Україні перший випадок ВІЛ-інфекції було зареєстровано в 1987 році. За цей час поодинокі випадки інфекції переросли в повномасштабну епідемію. Сьогодні Україна знаходиться в епіцентрі епідемії ВІЛ у Східній Європі. Станом на 01.12.2011 року в Україні офіційно зареєстровано 200774 ВІЛ-інфікованих осіб. Від СНІДу померло 24209 осіб. У Полтавській області станом на 01.01.2012 зареєстровано 4056 вірусоносіїв. За минулий рік було виявлено 464 нових випадки ВІЛ-інфікування. Багато людей вважає, що ризик зараження СНІДом обмежений лише уразливими групами, але на жаль епідемія давно вже вийшла за межі вразливої групи – споживачів ін'єкційних наркотиків і поширюється серед благополучних верств населення. Вірус небезпечний для всіх. Але найбільше ризикує молодь. За статистичними даними переважну більшість інфікованих в області, як і в цілому по Україні, становлять молоді люди, віком від 20 до 39 років.
Головними чинниками розповсюдження ВІЛ серед молоді є вживання ін'єкційних наркотиків і незахищені статеві стосунки. На сьогоднішній день основним шляхом передачі ВІЛ-інфекції є статевий. Зазвичай молоді люди вважають, що ризик інфікування «взагалі» високий, а «особисто для себе» – несуттєвий. Іноді одного статевого контакту з інфікованим партнером може вистачити для передачі вірусу. Зовнішній вигляд, рівень освіти, соціальній і сімейний стан нічого не можуть сказати про наявність або відсутність ВІЛ-інфекції. Сама людина навіть може не підозрювати про те, що хвора і при певних умовах здатна активно передавати вірус іншим. Важливо знати, що ВІЛ-інфіковані люди:
• протягом багатьох років можуть не мати жодних симптомів захворювання;
• добре почуватися та мати здоровий вигляд;
• мати нормальний апетит, активно рухатися і працювати;
• можуть боротися з інфекціями;
• можуть не знати, що вони інфіковані і в цей час інфікувати інших.
Хвороба не обирає, тому найпершим завданням у подоланні епідемії залишається профілактика і потрібно знати, як уберегти себе від інфекції. На відміну від інших інфекцій ВІЛ поза людським організмом швидко гине. Він дуже не стійкий в навколишньому середовищі. Інфікування можливе тільки після потрапляння деяких рідин в кров чи на слизові оболонки. Рідини, що містять небезпечну концентрацію ВІЛ: кров, сперма, вагінальні виділення, грудне молоко.

Існує лише три шляхи передачі ВІЛ від однієї людини до іншої.
1). ВІЛ передається через кров: при використанні нестерильних інструментів для ін'єкцій, татуювання, пірсингу, використання чужих приладів для гоління.
2). ВІЛ передається через незахищені статеві контакти з ВІЛ-інфікованою людиною (не захищенні статеві контакти – це секс без презервативу).
3). ВІЛ передається від ВІЛ-інфікованої матері до дитини: під час вагітності, пологів, при годуванні грудним молоком.
ВІЛ не передається при побутових контактах, при рукостисканні чи обіймах, через піт чи сльози, при кашлі та чханні, при використанні спільного посуду чи постільної білизни, при спільному використанні ванни та унітазу, в громадському транспорті, при перебуванні в одному приміщенні, через тварин чи при укусах комах.
Здавалося б усе так просто: не вживати наркотики, захищати свій секс презервативом і зберігати відданість одному статевому партнеру. Але насправді ми бачимо зовсім іншу картину.
Якщо людина усвідомлює, що була у ризикованій ситуації, їй слід пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію. За бажанням можливо обстежитися анонімно (без зазначення паспортних даних). По законодавству України це обстеження є добровільнім, конфіденційним та безкоштовним. До проведення тесту і після нього людині запропонують консультацію.
Кожен, хто хоче обстежитись, може здати кров на аналіз в Полтавському обласному Центрі профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом за адресою: м. Полтава, пров. Госпітальній, 5 (час забору крові 8.00-12.00), або в кабінеті «Довіра» – м. Полтава вул. Калініна, 36 на базі 4 МКЛ поліклініка №1 кабінет №302. тел.69-48-63. Час роботи з 8:00 до 15:30 щодня крім вихідних.

Практичний психолог кабінету «Довіра» Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьбі зі СНІДом Сулима Л.А.
Категорія: Будьте здорові | Додав: sasha (06.02.2012)
Переглядів: 931 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]