П`ятниця, 29.11.2024, 15:58

Світ молоді

Інтернет-видання для школярів, студентів та молоді, яка хоче знати все!

Меню сайту
Реклама
Наше опитування
Що вас найбільше радує з приходом весни?
Всего ответов: 707
Міні-чат
300
Реклама
Коментарі
01.04.2016

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

приветик

12.09.2015

ДІВЧИНА-ЗАГАДКА

прівет

04.05.2015

УКРАЇНСЬКИЙ СОННИК

менi приснилось лелека i чорна лебiдь що це буде

21.04.2015

ПИРЯТИНСЬКИЙ ПЕЙСМЕЙКЕР НА 4 ГОДИНИ

Дуже приємно читати про земляків такі гарні новини. Так тримати, Ярославе!

01.04.2015

ДОБРОВОЛЕЦЬ З ПИРЯТИНА: У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ МЕНІ СПОКІЙНІШЕ, АНІЖ У ТЕПЛІЙ ХАТІ

Ми дякуємо таким чоловікам як Сергій Ящук. Нехай Бог береже їх, а ми будемо молитися за те, щоб вони повернулися до своїх домівок живими і неушкоджени

Реклама
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Будьте здорові » Будьте здорові

Footbag - спорт чи забавки?
Спорт, як і світ, на місці не стоїть і завжди розвивається. Мало хто знає про існування такого виду спорту як footbag. Сьогодні він набрав величезного поширення серед молоді.
Футбег (від англ. foot - нога і bag - мішок) - невеликий м’яч, який також називають коротко - бег, різні варіації якого використовуються в ряді ігор. Футбег також є об’єднаною назвою різних видів спорту, де використовується цей м’яч. Якщо не брати до уваги різні варіації, де необхідно бити м’яч ногами, передаючи його іншим гравцям, існує дві найбільш поширені дисципліни в футбезі: футбег фрістайл і футбег ні-гейм. У Росії більш поширена інша гра, в якій використовується схожий м’яч. Вона носить назву сокс і являє собою спрощений варіант одного з різновидів футбега. На заході, для позначення як ігор, так і м’яча, використовують також назву Hacky Sack, незважаючи на те, що це торгова марка корпорації Wham-O Inc і найменування відповідної продукції.
Коротка історія розвитку (матеріали з Вікіпедії)
Сучасний футбег зародився в 1972 році в місті Орегон, штат Орегон, в Америці, коли Джон Сталбергер зустрів Майка Маршалла, який грав з невеликим саморобним мішечком, набитим бобами. Джон до цієї зустрічі шукав спосіб відновити своє пошкоджене коліно і побачив у цій нехитрій забавці не тільки спосіб вилікувати хворобу, але і цікаву гру. Для гри придумали назву - «Hack The Sack». Незабаром проста зацікавленість переросла в бажання якомога більше поширити вигадану ними гру. Джон і Майк створили продукт, який вони зареєстрували під торговою маркою «Hacky Sack» і розробили план для розвитку спорту та відповідного товару. У той самий час вони придумали термін для спорту - «футбег». Таким чином, «Hacky Sack» сьогодні - торгова марка, але до цього часу цю назву використовують як для м’яча, так і для спорту в цілому, незалежно від того, ким проведена відповідна продукція.
Коли Майк Маршалл помер у 1975 році від серцевого нападу у віці 28 років, Джон вирішив реалізувати їх спільне бачення футбега як спорту, продовживши просування гри. За допомогою багатьох сподвижників він сформував організацію - National Hacky Sack Association.
Стараннями Джона Сталбергера і Майка Маршалла, а потім і багатьох інших компаній, що зацікавилися цим спортом, футбег набував усе більшу популярність і зрештою переростає рамки простої розваги, стає загальновизнаним спортом і отримує велике поширення не тільки в Америці, але і в багатьох інших країнах. Наслідуючи моделі волейболу і тенісу, гравці стали перекидати м’яч ногами через сітку. Так з’явилася одна з найпопулярніших дисциплін у футбезі - ні-гейм. Іншою поширеною формою гри став фрістайл - кілька людей грають у колі, виконуючи за допомогою м’яча різні трюки і передаючи його іншим гравцям. Футбег фрістайл - це також змагальна форма виступу, де спортсмени виконують підготовлену програму з музичним супроводом, близьку за типом до фігурного катання або аеробіки.
Існує організація, що займається різними аспектами змагальної частини футбега - Міжнародний футбег комітет (International Footbag Commitee). Також за розвитком футбега стежить інша організація - Міжнародна асоціація гравців у футбег (International Footbag Players "Association). Хоча навіть зараз про футбег у нашій країні мало хто знає, а розвиток цього виду спорту підтримується невеликою кількістю ентузіастів.
Отже, футбег невідомий широкому загалу вид спорту.
Нам вдалося взяти інтерв’ю у представника футбегу в Черкасах - Олександра Кислинського, переможця обласних змагань, учасника всеукраїнських турнірів.
- З чого розпочався футбег у вашому місті?
- Футбег в Че (так черкаська молодь називає Черкаси) почався з того, що якось ми з типами вирішили попинать сокс. Це було у квітні 2008 року... Та через декілька тижнів ми вирішили «повипендрюватися». В «неті» знайшли «інфу» про футбег. Перше тренування було 18 травня.
- Чи важко було починати?
- Футбег взагалі дуже складний вид спорту. Спочатку було важко, та в цьому і кайф був, коли стрибав від радощів при правильному дексі чи трюку. Та й зараз не легко. Постійно вивчаємо щось нове, щось вдосконалюємо. Неможливо стояти на місці.
- Якими були ваші перші м’ячики (футбеги)?
- У «неті» знайшли викройки для футбега й пошили самі. До речі, перші наші беги дуже відрізнялися розмірами за наші теперішні, бо ми напартачили з викройками. Вони шайби якісь нагадували…
- Як щодо змагань? Де був? Що бачив?
- Виїжджав у Харків на всеукраїнський фестиваль футбегу. Бодя був ще в Москві і Києві, там він зайняв перші місця.
- Чи популярний цей спорт у Черкасах?
- Тих, що займаються близько 7-10 штук. До того ж, кожного я бачив в реальності. Окрім цих, знаю велику кількість футбегерів з Росії та Білорусі.
- Чи знаєш ти представників жіночої статі, які займаються футбегом? Чи це не дівчача справа?
- В Че з дівчат зараз не займається ніхто. Хоча пробувало двоє, але досить швидко все припинилося. В Луцьку дівчина-початківець футбегер. Поки що єдина в Україні...
Є дівчата, які з легкістю «натягнуть» будь-якого українського футбегера, одна з них живе в Москві. У принципі, це круто, коли дівчина займається футбегом, техніка, правда, зовсім відрізняється від хлоп’ячої, більш плавні та повільніші рухи.
- Чи вигадували ви нові рухи? Трюки?
- Ну, трюк новий дуже важко вигадати, все-таки за 30 років цей спорт не стояв на місці. А комбінації постійно нові. Тому це і фрістайл (вільний стиль), що хочеш, те і ліпиш у зв’язки.
- Які плани на майбутнє? Можливі змагання?
- Найближчі змагання будуть весною. Потім влітку. Постараюся поїхати хоч на одні з них. Хоча ще якісь будуть, та поки про них ще невідомо.
Ми дякуємо Олександрові за інтерв’ю.
Отже, на сьогодні футбег можна виділити як спорт, а не просту дитячу забавку. Для того, щоб чогось досягти, треба багато тренувань та сил. Займатися футбегом ніколи не пізно, вам завжди будуть раді, якщо ви знайдете футбег-команду у своєму місті, а забажаєте приєднатися.
Валерія РУСАВСЬКА
Категорія: Будьте здорові | Додав: sasha (26.03.2010)
Переглядів: 1489 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]