Альона, 17 років: - Я сама ще й досі не можу на-важитися проко-лоти навіть вуха, бо панічно боюся гострих предме-тів. Мої однолітки роблять пірсинг з метою самови-раження, а ще, мабуть, щоб відчути себе ближчими до тих людей, у кого він є. Адже це - дуже стильно і прикольно.
Сергій, 18 років: - Так це ж круто! Мабуть, усі хотіли б мати класний пірсинг.
Катерина, 17 років: - Особисто я - проти пірсингу і зовсім не вважаю його стильним. Со-бі ніколи в житті не буду нічого проко-лювати, щоб при-вернути чиюсь ува-гу. Думаю, що існує багато інших спо-собів самовираження. Людина має прикрашати себе сама, демонструвати свій внутрішній світ, а не металеві прикраси в тілі. До речі, і друзям своїм також не раджу робити пірсинг.
Даша, 17 років, і Оля, 17 років: - До та-ких при-крас ми ставимося дуже спокійно. Думаємо, що це - дуже вдалий спосіб самовирази-тися і виділитися серед інших одно-літків. Ми хочемо зробити пірсинг пуп-ків, але батьки поки що не дозволяють, вважають, що це надзвичайно боляче. Тому доводиться чекати повно-ліття, щоб уже можна було не питати дозволу у дорослих.
Наталка, 19 років: - Моя одногрупниця мину-лого року проколола собі язика. Думаю, що це вже занадто. Звичайно, увагу на неї звер-тають тепер більше, але багато хлопців ставляться до цього скептично... Ну, ви розумієте. Мені більше подобається сережка у лівій брові, хоча я не наважуюся її собі проколоти. Остап, 16 років: - Скажу відверто, що і сам давно хочу проколоти вухо, але якось незручно перед батьками та вчителями. Просто поганого в цьому немає нічого – лише краса (тільки фотографувати мене не треба). Свою позицію щодо пірсингу у школярів молодших класів висловлю-ють вчителі.
Ніна Семенівна ЧУНАДРА, вчитель початкових класів: - У нас ніколи навіть не виникає з цим проблем. У класі майже всі дівчата - із золотими акуратними сережками у вухах. Батьки приводять дитину в перший клас уже з прикрасами, але це не зовсім прикраси, бо золото одягають виключно з лікувальною метою. У народі говорять: „Щоб не було золотушки”. Тому носити дівчатам маленькі сережки я як вчителька не забороняю (але тільки у вухах), а хлопці початкових класів до школи з пірсингом не приходять.
Людмила Олексіївна Шамара, вчитель початкових класів: - Я категорично проти будь-якого пі-рсингу у хлопців, а тим більше, проко-лювати язики, бро-ви, ніздрі учням мо-лодших класів суво-ро забороняю. Якщо сережки дівчаткам не заважають, не відволікають увагу дитини, то не бачу в цьому нічого поганого.
Деякі лікарі-практики вважають пірсинг не завжди безпе-чним для здоров’я. Часто небезпека по-в’язана з тим, що про-колювання ділянок тіла здійснюється само-тужки або, так зва-ними, фахівцями, які навчилися цієї справи від друзів, з журналів чи відео і їм бракує підготовки. Тому вони не дотримуються належних правил гігієни і недостатньо знають анатомію. А це - серйозна проблема, адже проколом невідповідного місця можна спричинити надмірну кровотечу, занести інфекцію або ж пошкодити нерв. Надія СЕНЧИЛО.